Ovit dağı geçidinde araçlara geçiş izni yok

Ovit dağı geçidinde araçlara geçiş izni yok.13611
  • Giriş : 28.11.2008 / 21:31:00

Yurtta soğuk hava ve kar yağışı etkili oluyor... Rize-Erzurum karayolu kara teslim olmak üzere.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan soğuk ve yağışlı hava sonucu gece hava sıcaklıkları sıfırın altına düştü. Bölgede en soğuk gece eksi 8 derece ile Ardahan'da yaşandı.

Erzincan'a da mevsimin ilk karı yağdı. Refahiye ilçesinde dün gece etkili olan ve sabah aralıklarla devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.

Bölge genelinde zaman zaman karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı beklendiğini bildiren yetkililer, dün geceki hava sıcaklıklarının sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 5, Kars'ta 7, Ağrı'da 3, Ardahan'da 8 ve Iğdır'da 2 derece ölçüldüğünü kaydetti.

Yetkililer, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde olduğunu belirtti.

-OVİT GEÇİDİ'NDE GECELERİ ARAÇ GEÇİŞİNE İZİN VERİLMİYOR-

Rize-Erzurum kara yolunun Ovit Dağı mevkisinde yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Alınan bilgiye göre, Rize-Erzurum kara yolunun İkizdere-İspir arasında bulunan 2 bin 600 rakımlı Ovit Dağı'nda kar kalınlığı, dün geceden beri devam eden kar yağışıyla birlikte 10 santimetreye ulaştı.

Etkili kar yağışı nedeniyle Ovit Dağı mevkisinde ulaşımın kontrollü olarak sağlandığı, geceleri ise meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı araç geçişine izin verilmediği kaydedildi.

Ekiplerin sürekli yol açma çalışması yaptığı, bölgeden geçecek sürücülerin, araçlarında zincir, çekme halatı ve takoz bulundurması istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*