Oxford'u yok ama stadı olacak!

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin en büyük stadyumlarından biri olarak projelendirilen Şanlıurfa'daki 30 bin kişilik stadyumun inşaatı 15 yıldır bitirilemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İkinci Lig 5. Klasman Grubu'nda 2 takımı ile top koşturan Şanlıurfa'nın ayrıca 64 amatör Futbol kulübümü ve binlerce lisanslı sporcusu bulunuyor. Bugüne kadar 31 milyon YTL harcama yapıldığı bildirilen stadyumun fiziki gerçekleşmesi yüzde 95 civarına ulaştı. Açık ve kapalı antrenman sahaları, koşu parkurları, soyunma odaları ve sahip olduğu imkanlar bakımından UEFA standartlarında olan stadyumun, inşaat çalışmaları için bu yıl genel bütçeden 3.5 milyon YTL ödenek ayrıldı. Bu ödenekle yıl sonuna kadar sahanın ışıklandırılması, çimlendirme, tribün koltukların montajı ve diğer eksiklerin giderilmeye çalışılacak.

Beykapısı Semti'nde, 26 bin 400 metrekarelik alana inşa edilen 30 bin kişilik stadyum, 8 kulvarlı atletizm pisti, tamamı kapalı seyirci tribünü, sporcu, antrenör ve hakem soyunma odaları, 16 antrenman salonu, 13 naklen yayın odası ve bir toplantı salonundan oluşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious