Oy çokluğuyla Ortaçağ!

Oy çokluğuyla Ortaçağ!.13614
  • Giriş : 26.02.2008 / 18:11:00

Anayasanın 10. ve 42. maddelerinde yapılan değişiklik ve konuya ilişkin YÖK genelgesinin gönderilmesinin ardından çeşitli kurumların açıklamaları sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOPÜ) Senatosu'nun aldığı kararda, ''Yükseköğretim Kanununun Öğrenci Kılık Kıyafeti ile ilgili maddelerinde yeni düzenlemeler yapılıncaya kadar üniversitemizde yürürlükte olan uygulamanın sürdürülmesinin toplumsal barış açısından gerekli olduğuna oy çokluğu ile karar verilmiştir'' denildi.

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey delegesi Yrd. Doç. Ahmet Tevfik Ozan ise yaptığı yazılı açıklamada, YÖK başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın, üniversitelerde başörtüsünün serbest bırakılması yönündeki açıklamaları ve yasal ikazlarıyla doğru ve erdemli bir tavır sergilediğini kaydetti.

Öte yandan, Atatürkçü Düşünce Derneği Bursa Şube Başkanı Lütfü Kırayoğlu YÖK Başkanı Özcan hakkında, ''yargı kararını uygulamamak suretiyle görevi kötüye kullanmak'' iddiasıyla Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bu arada, Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) bir grup kız öğrenci, başörtüsüyle derslere alınmadıkları gerekçesiyle oturma eylemi başlattı.

Buna karşılık, Trakya Üniversitesi'nde ise bir grup öğrenci ''Üniversitelerde türban serbestliğini'' protesto etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious