Oy pusulalarının basımı sürüyor

Oy pusulalarının basımı sürüyor .10257
  • Giriş : 14.07.2007 / 19:25:00

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 22 Temmuz 2007 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimi için 85 seçim çevresinde ayrı ayrı oy pusulalarını bastırıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şu ana kadar 6 seçim çevresinin oy pusulasının basımı tamamlandı ve bölgelere gönderildi

YSK'nın seçim takvimine göre, 19 Haziranda birleşik oy pusulasının basımına başlandı. Oy pusulalarının basımının yapıldığı özel matbaada, 14 siyasi parti ile bağımsız adayların yer aldığı pusulaların basımı devam ediyor.

Bağımsız adayların da oy pusulasında yer alması ve bazı siyasi partilerin bazı seçim çevrelerinde seçime girmemesi nedeniyle 85 seçim çevresi için farklı oy pusulası hazırlanıyor.

Matbaada, şu ana kadar 6 seçim çevresinin oy pusulasının basımı tamamlandı ve postaya verildi, 18 ilin pusulası da baskıya hazır. Türkiye genelindeki oy pusulalarının basımı 10 Temmuzda tamamlanacak.
Pusulaların basımında güvenlik tedbirlerine de büyük önem veriliyor. Matbaada kurulan 16 güvenlik kamerasıyla da pusulaların basımı 24 saat kayıt altına alınıyor ve izleniyor.

Matbaa girişinde önlem olarak bir itfaiye aracı ve 2 itfaiye mensubu da 24 saat bekletiliyor.

YSK Başkanı Muammer Aydın, oy pusulalarının 85 seçim çevresi için ayrı ayrı bastırıldığını bildirdi.

Oy pusulasının basımı için yapılan ihaleyle ilgili basında yer alan iddiaların kendilerini üzdüğünü söyleyen Aydın, ihalenin yasalara uygun yapıldığını vurguladı. Aydın, "İhaleyle ilgili verilmeyecek bir hesabımız yok" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious