Oy zarfından 400 TL para çıktı

Oy zarfından 400 TL para çıktı.9366
  • Giriş : 31.03.2009 / 10:38:00

Paranın kendisine ait olduğunu iddia eden köylü seçim kuruluna başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya'nın Demre ilçesine bağlı Kapaklı köyünde, muhtarlık için oy kullanılan zarftan 400 TL çıktı. Oy iptal edilirken, İlçe seçim Kuruluna başvuran ve paranın kendisine ait olduğunu bildiren kişiye para geri verildi.

Demre İlçe seçim Kurulu Başkanı Hakim Mutlu Çat, köydeki ilköğretim okulunda sandık kurulu oy kullanılan zarfların açılması sırasında, muhtarlık için kullanılan bir zarftan oy pusulasının yanı sıra 400 TL çıktığını bildirdi. Paranın tutanağa geçirildiğini ve oyun iptal edildiğini belirten Çat, ardından bir kişinin paranın kendisine ait olduğunu belirterek başvurduğunu ve talep kurulda değerlendirildikten sonra paranın iade edildiğini söyledi.

Parayı yanlışlıkla zarfa koyduğunu ileri sürerek İlçe seçim Kuruluna başvuran Ali Denizaltı (55) da, sandığın başına geldiğinde muhtara ait oy pusulasını cebinden çıkardığını ve zarfa koyduğunu anlattı. Eve döndüğünde cebindeki 400 TL'nin olmadığını fark ettiğini kaydeden Denizaltı, zarftan çıkan paranın kendisine ait olduğunu anladığını ve ilçe seçim kuruluna başvurduğunu anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*