'Oyları bölme' diyen CHP'ye rest çekti

'Oyları bölme' diyen CHP'ye rest çekti.10247
  • Giriş : 14.02.2009 / 06:36:00
  • Güncelleme : 13.02.2009 / 23:48:44

Zeki Sezer, 22 Temmuz seçimlerine 'linç kampanyası'ndan çekindikleri için girmediklerini itiraf etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DSP'yi oy bölmekle suçlayanları, 'en büyük bölücüler' diye tanımladı. CHP'nin halka tepeden baktığını vurgularken, "Geleni geçeni azarladın.

Vatandaş aç. Aç karnına laikliği nasıl koruyacaksın?" ifadelerini kullandı. Sezer, fakire yapılan yardımların eleştirilmesine de sert tepki gösterdi. CHP'nin iddiasının aksine kimsenin oyunu kömür için satmayacağını kaydetti. İktidara geldiklerinde daha fazla yardım dağıtma sözü verdi.

Sezer, partisinin İstanbul adaylarını tanıttı. Merakla beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylarının Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp olduğunu açıkladı. Ödüllü mimar Alp, daha önce MHP'de yarışmıştı. Törende en çok ilgiyi Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile Üsküdar adayı sanatçı Levent Kırca gördü. DSP lideri törende yaptığı konuşmada 'ebedi muhalefet partisi' olarak tanımladığı CHP'yi eleştirdi. Deniz Baykal'ın halkın ihtiyaçlarını görmezden gelirken, 'laiklik elden gidiyor' diye bağırdığına dikkat çekti. Sezer, şunları kaydetti: "Sen 4 yıl millete sırtını dönersen, seçim zamanında da millet sana sırtını döner. Millet seni sofrasında göremezse tavrını koyuyor. Geleni geçeni azarladın. Kimseye kulak vermedin. Ne ektin ki ne biçesin? Vatandaş aç. Aç karnına laikliği nasıl koruyacaksın? Vatandaş bu haldeyken seni dinler mi? Dinlemedi de. Çünkü sen vatandaşa yoldaş olamadın, olamazsın da. Çünkü sen millete tepeden bakıyorsun." CHP'nin 22 Temmuz seçimlerinden önce 'yüzde 35 alacağız' dediğini hatırlatan Sezer, sonucun ortada olduğunu belirtti. Sezer, şöyle devam etti: "22 Temmuz seçimlerine katılmadık. seçim öncesinde öyle bir hava oluştu ki, eğer o seçime girseydik linç kampanyaları başlayacaktı. Oy bölmekle suçlanacaktık. Bugün birileri onu yapıyor. DSP'yi oy bölmekle suçluyorlar. DSP'yi oy bölmekle suçlayanlar en büyük bölücülüğü yapıyorlar." Sezer, yardım tartışmasına da temas etti. CHP'nin aksine vatandaşın oyunu kömür için satmayacağını dile getiren Sezer, "Halkımız her şeyi biliyor. O kömürün devletten geldiğini de bilir. Biz iktidara geldiğimizde daha çok yardım yapacağız. Yardımların en büyüğünü 1999 depreminden sonra biz yaptık." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*