Öymen, Erdoğan'ın, Baykal'ı ziyaretini değerlendirdi

  • Giriş : 23.07.2007 / 19:20:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 12:55:44

Öymen, Başbakan Erdoğan’ın, CHP lideri Deniz Baykal’ı ziyaret edeceği açıklamasını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öymen, Başbakan Erdoğan'ın, CHP lideri Deniz Baykal'ı ziyaret edeceği açıklaması için, “Henüz fazla bir anlam ifade etmez. Daha önce de ziyaret etmişlerdi” dedi.

Yeni Cumhurbaşkanı'nın seçileceğine işaret eden Öymen, bu konuda AKP'nin somut olarak ne önereceğine bakacaklarını söyledi. Deniz Baykal'ın, Cumhurbaşkanın dışardan seçilmesi yönündeki açıklamalarını hatırlatan Öymen, bu konuya AKP'nin sıcak yaklaşmadığını kaydetti.
Siyasi hayatta ziyaretlerin rutin olduğunu ifade eden Öymen, “Sayın Başbakan ilk hükümete geldiklerinde de ziyaret etmişti. Fakat sonra bu ziyaretlerin arkası kesilmişti. Biz ihtiyatlı bir bekleme içindeyiz. Gelişmeleri göreceğiz. Ondan sonra gerekli tavırları göstereceğiz” diye konuştu.

“AKP'Yİ DEVİREMEDİK, BU YÜZDEN BAŞARISISIZ”

Onur Öymen, CHP'nin oyunu artırmasına rağmen istenilen başarıyı elde edemediğini belirterek, sonuçları “mantıkla” açıklayamadığını söyledi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'la henüz görüşmediğini anlatan Öymen, “CHP, başarılı ya da başarısız demek izafi. Biz oyumuzu artırdık. Fakat bu yetmiyor. Eğer ölçü AKP iktidarını devirmekse, bunu başaramadık. Bununla övünecek halimiz yok” dedi.

CHP'nin gücünü koruduğunu ancak bunun da yetersiz olduğunun altını çizen Öymen, AKP'yi din duygularını sömürerek oy almakla suçladı. CHP'nin halkın isteğine kulak vererek, DSP ile işbirliğine gittiğini belirten Öymen, buna rağmen partisinin Türkiye genelinde başarısız olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious