Öymen, Sevigen'in istifasını değerlendirdi

Öymen, Sevigen'in istifasını değerlendirdi.8925
  • Giriş : 21.02.2009 / 16:09:00
  • Güncelleme : 21.02.2009 / 16:13:12

Öymen, Sevigen'in ''İstifa kararı hem kendisi hem de partimiz açısından doğru olmuştur'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Bazı ziyaretler için geldiği Bursa'da gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Mehmet Sevigen ile ilgili son günlerde çeşitli iddialar ortaya atıldığını anımsattı.

Öymen, Sevigen'ingörevinden istifasını değerlendirdi. Onur Öymen iddialara konu olan ''arsanın satışıyla ile ilgili maddi rant elde ettiğine ilişkin belgeler olduğu hatta 8.5 dakikalık bir görüntü kaydının bulunduğu'' yönünde söylentiler çıktığını ancak henüz ne bir belge ne de bir görüntünün kamuoyuna sunulamadığını söyledi.

''Bir siyasetçinin bu tür işlerle uğraşmasını etik bulmadıklarını'' daha önce ifade ettiklerini, kendisinin de düzenlediği basın toplantısında bunu dile getirdiğini anlatan Öymen, ''Bir parti yöneticisinin bu tür işler içinde olmasını etik bulmuyoruz. İstifa kararı hem kendisi hem de partimiz açısından doğru olmuştur. Ancak, bu tür konularda ortaya atılacak iddialarla ilgili belgeler de bulunmalı; aynı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun belge ve dosyaları gibi... Aksi taktirde Türkiye'de yıpranmamış tek bir insan kalmaz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*