Oyuncak devini sarsan tecavüz

Oyuncak devini sarsan tecavüz.11665
  • Giriş : 10.06.2009 / 10:22:00

Alman oyuncak devi Steiff’in Pazarlama Müdür Yardımcısı Jane Collins, firmanın CEO’su Martin Frechen’in kendisine birçok kez tecavüz ettiği gerekçesiyle 80 milyon dolar tazminat istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Özellikle sevimli ayıları ve diğer peluş oyuncakları ile tanınan prestijli firmaya ilettiği sayısız şikayete rağmen CEO Martin Frechen hakkında hiçbir girişimde bulunulmadığını iddia etti. Manhattan'da görülen davada şirket Frechen ve şirkete yönelik suçlamaları avukatları aracılığıyla reddetti.

Karısının arabasında

32 yaşında, boşanmış anne Collins ise tecavüzün ilk kez 2004 yılında şirketin genel müdürlük binasının yakınlarında gerçekleştiğini söylüyor. Bu olaydan bir hafta sonra da Frechen'in Collins'i karısının arabasını tuttuğu bir depoya götürdükten sonra, arabada taciz ettiği ifade ediyor. "İşimi kaybetmekten korktuğum için polise başvuramadım. Şirketin önünde sayısız şikayet vardı. Ama hiçbirşey yapılmadı" diyen Collins hala şirkette pazarlama müdür yardımcısı olarak çalışmayı sürdürüyor. Ayrıca, şirketin Kuzey Amerika kolunun Pazarlama Müdürlüğü görevini de üstleniyor. CEO Martin Frechen'in avukatı ise "O masum olduğunu zaten biliyor. Bu nedenle davada aklanacağından da emin" diye konuşuyor.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*