"Oyuncak silâhını getir, bir kitabın olsun" kampanyası

  • Giriş : 29.12.2007 / 13:48:00

Akyazı Belediyesi'nin "Oyuncak silâhını getir, bir kitabın olsun" kampanyasına, Adana'dan bir öğrenci oyuncak silâhını göndererek destek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sakarya'da, Akyazı Belediyesi'nin düzenlediği, çocukları şiddetten uzak tutmayı ve okumayı teşvik etmeyi amaçlayan "Oyuncak silâhını getir, bir kitabın olsun" kampanyasına, Adana'dan bir öğrenci oyuncak silâhını göndererek destek verdi. Toplam 3 bin 500 oyuncak silâhın toplandığı kampanya çerçevesinde oyuncak silâhlarını getiren çocuklara 6 bin kitap veran belediyenin çalışması, Sakarya ili dışından da ilgi görüyor. Kampanyayı Zaman gazetesinde okuyan Adana ÇEAŞ İlköğretim Okulu 1-B sınıfı öğrencisi Melih Kaya, oyuncak silâhlarını bir mektup yazarak postayla Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı'ya gönderdi. Sakarya'da bir düğünde amcasının rastgele açtığı ateş sonucu ölen çocuktan çok etkilendiğini ve üzüldüğünü söyleyen Kaya, gönderdiği mektupta şunları yazdı: "Babalar, amcalar, abiler... Lütfen maganda olmayın. Başkan amca ben size oyuncak silâhlarımı gönderiyorum. Ben bunun yerine hikâye ve masal kitapları istiyorum."

Adanalı öğrencinin davranışından çok etkilendiğini belirten Başkan Yazıcı, "Kampanyaya ilçemizden büyük destek geldi. Ben kampanyayı başlattıktan sonra maalesef amcam uğradığı bir silâhlı saldırıda hayatını kaybetti. Bu üzücü olay sonrasında kampanyanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüm." dedi. Kampanya ile ilgili haberlerin gazetelerde yer almasından sonra Adanalı Melih Kaya isimli öğrencinin de oyuncak silâhlarını postayla yolladığını açıklayan Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, "Bu ilgiden son derece duygulandım. Kendisine teşekkür ediyorum. Umarım başlattığımız bu kampanya ile maganda kurşunlarının önüne geçeriz." temennisinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious