Oyuncakların ücretini kimler karşılıyor

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dağıttığı oyuncakların ücretinin, kimler tarafından karşılandığını sordu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şimşek, Başbakan Erdoğan'ın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Kahramanmaraş'ta çocuklara oyuncak dağıtımı sırasında büyüklerin de oyuncak almak istemesi sonucu izdiham yaşandığını, bunun üzerine oyuncak dağıtımının durdurulduğunu ifade etti.

Bugüne kadar kaç oyuncak dağıtıldığı ve bunların ücretinin kimler tarafından ödendiğinin açıklanmasını isteyen Şimşek, bu oyuncakların Çin malı olduğu yönündeki iddiaları da sordu.

Şimşek, önergesinde şu sorulara yer verdi: ''Bu oyuncakları nereden temin ediyorsunuz; oyuncakları temin eden firmalar, bu oyuncakların faturasını kime kesmektedir? Bugüne kadar hangi firma, hangi tarihlerde bu oyuncaklar için ne kadar fatura kesmiştir?

Oyuncak dağıtımı yaparken yaşanan izdiham, sizin ekonomide anlattıklarınızın doğru olmadığının, sizin tarafınızdan da açıkça görülen bir başka göstergesi değil mi?''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious