Oyuncu Glenn Ford öldü

  • Giriş : 31.08.2006 / 00:00:00

Filmlerde güçlü, düşünceli ve lider karakterleri canlandıran ünlü oyuncu Glenn Ford öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis tarafından yapılan açıklamaya göre, 90 yaşındaki karakter oyuncusu Ford, dün akşamüstü evine çağrılan sağlık görevlileri tarafından ölü bulundu. Açıklamada, Glenn Ford'un ölümüyle ilgili olarak cinayetten şüphelenilmediği ifade edildi.

“The Blackboard Jungle”, “Gilda” ve “The Big Heat” gibi filmlerle tanınan Ford, 1 Mayısta Hollywood'daki tarihi Mısır sinemasında verilen 90'ıncı yaş günü partisine sağlığı elvermediği için katılamamıştı.

1990'lı yıllarda birkaç kez kalp krizi geçiren Ford, 53 yıllık sinema kariyerinde çok sayıda filmde rol aldı.
Filmlerde genellikle “yakışıklı sert erkeği” oynayan Ford'un en çok bilinen filmleri arasında “Superman”, “Gilda”, “The Sheepman”, “The Gazebo”, “Pocketful of Miracles” ve “Don't Go Near the Water” bulunuyor.

İyi bir binici ve eski bir polo oyuncusu Ford, birçok “Western” filminde de oynadı. Bu filmler arasında “3:10 to Yuma”, “Cowboy”, “The Rounders”, ”Texas”, “The Fastest Gun Alive” ve “Cimarron” bulunuyor.

Ford 1943'te evlendiği, kendisi gibi oyuncu olan Eleanor Powell'dan 1959'da boşandı. Çiftin bu evlilikten bir oğulları oldu. Ford'un 1965'te oyuncu Kathry Hays ile evliliği ise çok kısa sürdü. Glenn Ford'un, kendisinden 32 yaş küçük model Cynthia Hayward ile 1977'de yaptığı evlilik de 1984'te noktalandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious