"Oyuncularımız rakibi hafife alıyor"

  • Giriş : 07.10.2008 / 23:31:00

Basketbolda 24. Erkekler Teknosa Türkiye Kupası Eleme Turu (D) Grubu maçında, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'ni 90-72 yenen Efes Pilsen'in antrenörü Ergin Ataman, "Biz oldukça güçlü bir kadroyuz. Oyuncularımız rakipleri biraz hafife alıyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ataman, yaptığı açıklamada, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi galibiyetiyle gruptan çıkmayı garantilediklerini belirtti.

Maçta ilk devre çok iyi bir oyun sergilediklerini dile getiren Ataman, ''Maçı, ilk devrede kazandık. Oyuncular ikinci devre farkın verdiği bir rahatlığa kapıldı'' diye konuştu.

Yeni bir kadroya sahip olduklarını belirten Ataman, şunları söyledi:
''9 tane yeni oyuncumuz var. Bunların uyum içinde olması için çalışıyoruz. Bu sene çok maç yaptık. Gruptan çıkmayı garantiledik. Biz oldukça güçlü kadroyuz. Oyuncularımız rakipleri biraz hafife alıyor. OYAK Renault maçında da bunu gördük. Dünkü maçta kötü oynamamız ve maçı riske etmemiz, takımın bugünkü oyununu değiştirdi.''

Erzurum'da yapılan eleme grubu müsabakalarının şehir için olumlu olduğunu ifade eden Ataman, ''Bu tür organizasyonların bu şehirlerde yapılması güzel. Ama bu şehirlerin de bu organizasyonlar için seyirci kapasitesi yüksek salonlar yapması gerekir. Organizasyonu alan şehirler bir şey yapmalı ki, kent kalıcı kazanımlara sahip olsun'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*