'Oyunu değil skoru beğendim'

'Oyunu değil skoru beğendim' .14393
  • Giriş : 29.10.2007 / 10:03:00

Zico, "oyuncularının skor rehavetine kapıldığını belirtip, 'Rakibe 3 hediye verdik" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Teknik direktör Zico, oyuncularının skorun rehavetine kapıldığını belirtip, 'Rakibe 3 hediye verdik. Maçı koparmamız gerekirdi. Neyse ki kazandık' dedi.

‘Çok pozisyon verdik’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Kasımpaşa karşısında alınan 2-1’lik galibiyetin memnun edici olduğunu vurguladı. Brezilyalı teknik adam, 2-0’lık skoru erken yakalamaları nedeniyle oyuncularının rahatladığını belirterek, “Attığımız iki golden sonra rakibin işini kolaylaştırdık. Onlara 3 hediye verdik. Birini Volkan kurtardı, birini rakip kaçırdı, biri de gol oldu. Maçı kazandığınızı sanırsanız, cezalandırılırsınız. Neyse ki, çabuk toparlarlandık ve kazandık” diye konuştu.

‘Savunma başarılıydı’

Maçın ikinci yarısında daha derli toplu bir görüntü sergilediklerini kaydeden Zico, “İki golden sonra olduğu gibi rahat bir şekilde devam etseydik, maçı kaybedebilirdik. Ama toparlandık ve skoru koruduk” ifadesini kullandı. Tecrübeli hoca, bu karşılaşmanın PSV maçıyla bir ilgisi olmadığını da sözlerine ekleyip, “Bu akşamki Futbol, tamamen oyuncularla ilgili. PSV maçının yorgunluğuna bağlanmamalı. Maç bitmeden ‘kazandık’ dediler ve bunun neticesinde kötü oynadık” dedi.

Lorant: Çok üzgünüm

Bir dönem Fenerbahçe’yi de çalıştıran Kasımpaşa Teknik Direktörü Werner Lorant, maçın başında şanssız goller yediklerini ve ilk yarıda birçok net pozisyonu değerlendiremediklerini kaydedip, “Kazanabileceğimiz bir maçtan yenilgiyle ayrıldık. Çok üzgünüz” yorumunu yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious