Öz kızına cinsel tacize 34 yıl hapis!

Öz kızına cinsel tacize 34 yıl hapis!.8774
  • Giriş : 20.03.2009 / 16:53:00

Sakarya'da iki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan baba, 34 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, tutuklu sanık T.F.P. (39) ile kızları 14 yaşındaki E.P. ile 16 yaşındaki S.P. katıldı.

Son savunmasını yapan T.F.P, kızlarına cinsel istismarda bulunmadığını iddia ederek, suçlamayı kabul etmediğini söyledi.

Kızlarının kendisini suçlama nedeninin fakirlik olduğunu öne süren T.F.P, ''Ben kızlarımın istediği harçlıkları tam olarak karşılayamıyordum. Beni suçlamalarının nedeni istedikleri paraları verememem. Onlarla aramda problem olacak bir konu yoktur. Ben onları hala bir baba olarak sevmekteyim'' dedi.

Mahkemede ifade veren S.P. ise babasından korktuğu için yaşadıklarını kimseye anlatamadığını belirterek, ''Fakirlik yüzünden babama suç atmamız mümkün değil. Halen fakirlik çekiyoruz'' diye konuştu.

S.P, ''Babam beni çok kıskanırdı. Eve gelen akrabalarımızı öpmem ve ilgilenmemden bile kıskanırdı. Kıskançlıktan sokağa salmadı. Kıskançlığı o kadar ileri gitmişti ki beni okuldan bile almıştı. Bana yazın bile boğazlı kazak giydirirdi'' dedi.

E.P. de annesinin felç geçirdiğini ve yatalak olduğunu ifade ederek, ''Babam bana tacizde bulundu. Bu olayı birine söylersen seni ve kardeşini öldürürüm diyerek beni tehdit etti'' diye konuştu.

Duruşmada, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalınca iki kardeş hakkında düzenlenen rapor okundu.

Raporda S.P'nin cinsel istismar fiili nedeniyle ruh sağlığının bozulduğu, E.P'de rastlanan cinsel istismara ait belirtilerin ise ruhsal bozukluk olarak değerlendirilemeyeceği belirtildi.

Mahkeme heyeti, baba T.F.P'yi, olay tarihinde 15 yaşını tamamlamamış öz kızı E.P'ye ''babalık sıfatının sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle cinsel istismar eylemini gerçekleştirmek'' suçundan 6 yıl, olay tarihinde 15 yaşını bitirmemiş öz kızı S.P'ye ''tehditle ve babalık sıfatının sağlamış olduğu nüfuzu kötüye kullanarak, zincirleme olarak ruh sağlığının bozulmasına neden olacak şekilde cinsel istismarda bulunmak'' suçundan 28 yıl 1 ay olmak üzere toplam 34 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı.

Hendek ilçesinde 14 Temmuz 2008'de E.P. (14) ve S.P. (16) babalarının kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu öne sürerek polise başvurmuş, T.F.P. öz kızlarına cinsel nitelikli istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*