Öz kızına tecavüzden 24 yıl hapis

  • Giriş : 17.01.2007 / 00:00:00

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, öz kızına tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan baba H.Ö, 24 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yakalanarak savcılığa çıkarılan H.Ö. burada kızı H.Ö. ile yüzleştirildi. Yapılan yüzleştirmede babasının kendisine 2 yıldır tecavüz ettiğini söyleyen H.Ö, babasının durumu kimseye anlatmaması için kendisini korkuttuğunu da söyleyince baba H.Ö. tutuklandı. Kız çocuğu H.Ö. ise Çocuk Esirgeme Kurumu'nun açıklanmayan bir yuvasına gönderildi.

Şırnak Ağır Ceza Mahkemesinde süren yargılamanın karar duruşmasında mahkeme başkanı, mahkemeye ulaşan adli tıp raporunda mağdurenin bakire olmadığının ortaya çıktığını, ancak raporda kızlığın nasıl bozulduğuna dair bir tespit bulunmadığını aktararak sanık H.Ö'den bu konuda diyeceği olup olmadığını sordu.

Sanık H.Ö. ise suçlamaları reddederek kardeşi G.Ö'nün kendisine komplo hazırladığını ve suçsuz olduğunu ileri sürdü.

Mahkemede tanık olarak dinlenen sanık H.Ö'nün oğlu M.Ş.Ö. de babasını, kardeşine tecavüz ederken gördüğünü ileri sürerken, sanığın kardeşi G.Ö. de kardeşinin kızına tecavüz ettiğini bizzat görmediğini, ancak yengesi ve yeğenlerinden olayı duyduğunu söyledi.

Mahkeme Heyetince verilen kararda, mevcut delil durumuna göre sanık H.Ö'nün suçu işlediğine kanaat getirildiği belirtilerek, sanık TCK'nın 102. maddesi uyarınca 12 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, mağdurenin yaşının küçük olması, sanığın alt soyu olması, sanığın fiili belirli aralıklarla ve uzun süre tekrarlamış olmasını da dikkate alarak baba H.Ö'ye 24 yıl ağır hapis cezası verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious