Öz kızını taciz eden babaya 15 yıl hapis cezası

  • Giriş : 22.11.2007 / 18:15:00

İzmir'de 14 yaşındaki öz kızına cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen sanığa, 15 yıl hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu yargılanan Yasin K. ile avukatlar katıldı.

Sanık Yasin K, suçlamaları kabul etmeyerek, eşinin, çocuğunun velayetini almak için yalan beyanda bulunduğunu iddia etti. Suçsuz olduğunu savunan Yasin K, beraatını istedi.

Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya ise sanığın öz kızını nisan ayında cinsel yönden istismar etmeye çalıştığını, mağdur E.K'nin ağlaması üzerine eyleminden vazgeçtiğini kaydetti. Savcı Karakaya, mağdurun ifadelerinden sanığın daha önce de benzer girişimde bulunduğunun anlaşıldığını da belirterek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti sanığı, 15 yaşını tamamlamamış çocuğa yönelik cinsel istismar suçunu işlediği gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığın öz kızına yönelik cinsel istismarda bulunması nedeniyle cezayı yarı oranında, suçu birden fazla kez işlemesi nedeniyle de 1/4 oranında artıran mahkeme heyeti, sanığa 11 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, mağdurun beden ve ruh sağlığının bozulması nedeniyle cezanın 15 yıldan az olamayacağını belirterek, sanığın hapis cezasını 15 yıla çıkardı.

OLAY

İzmir'de E.K, 14 yaşındaki kızı E.K'nin eşi tarafından cinsel tacize uğradığını iddia ederek, polise başvurmuştu. E.K. de ifadelerinde babası tarafından taciz edildiğini belirtmişti.

Adli Tıp Kurumunun verdiği raporda E.K'nin cinsel istismara maruz kaldığının anlaşıldığı kaydedilmişti.

Baba Yasin K, suçlamayı kabul etmezken, evde pornografik içerikli VCD'ler bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious