Öz ve üvey anne taziyeleri kabul etti

Öz ve üvey anne taziyeleri kabul etti.11646
  • Giriş : 09.10.2008 / 12:58:00

Aktütün Karakolu'ndaki çatışmada şehit olan jandarma uzman onbaşı Rasim Eser için evinde düzenlenen mevlit töreninde, öz ve üvey anne, taziyeleri birlikte kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'ndaki çatışmada şehit olan jandarma uzman onbaşı Rasim Eser için Mersin'in Silifke ilçesindeki evinde düzenlenen mevlit töreninde, öz ve üvey anne, şehidin fotoğrafı ile yan yana durup taziyeleri kabul etti.

Şehit jandarma uzman onbaşı Rasim Eser için Atayurt beldesi Olukbaşı Mahallesi'ndeki baba evinde, Garnizon Komutanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığınca yemek verilip mevlit okutuldu.

Şehidi büyüten üvey anne Ümmühan Eser ve öz anne İslim Eser ile baba Hanifi Eser ile yakınlarına başsağlığı dileyen Kaymakam Ahmet Beyoğlu, Silifke'nin şehidine sahip çıktığını ve binlerce vatandaşın katılımıyla son yolculuğuna uğurladığını kaydetti.

Türk milleti olarak yaşanan bu acıyı unutmanın mümkün olmadığını ifade eden Beyoğlu, ''Bundan sonra bizler sizin birer evladınızız. Sıklıkla sizlerin yanına gelip beraber şehidimizin mezarına gideceğiz. Gül ekip yüz süreceğiz. Türk evlatlarının hepsi sizin evladınız, sizler de onların annesisiniz'' dedi.

Mevlit törenine Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Alan, Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Murat Şekerci, Emniyet Müdürü Mehmet Yüceli, Narlukuyu Belediye Başkanı Ali Okur, Arkum Belediye Başkanı Mehmet Durmuşlu, Atayurt Belediye Başkanı Sedat Yeğiner, Silifke Müftüsü Bekir Kaplan ve vatandaşlar katıldı.

-AMCASINA EVLATLIK VERİLMİŞTİ-

Hanifi ve İslim Eser çiftinin oğlu olan ve 1983 yılında dünyaya gelen şehit Eser, doğumunun hemen ardından amcası Ahmet Eser'e evlatlık verildi. Yaklaşık 7 yaşına kadar amcasını baba, yengesi Ümmühan Eser'i anne olarak bilen şehit Rasim Eser, gerçeği öğrendikten sonra da yaşamını amcasının evinde sürdürdü.

Ahmet ve Ümmühan Eser çiftinin evliliklerinin 20. yılında bir kız çocuğu olmasıyla evdeki evlat sevinci ikiye katlandı. Yaklaşık 4 yıl önce Ahmet Eser'in hayatını kaybetmesi üzerine, evin geçimini şehit Eser üstlendi. Şehit Eser'in öz anne ve babasından 3 kardeşi bulunuyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*