Özal, yüksek tansiyon şikayetiyle hastaneye kaldırıldı

Özal, yüksek tansiyon şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.17620
  • Giriş : 09.03.2008 / 10:19:00
  • Güncelleme : 09.03.2008 / 10:25:40

Özal, yüksek tansiyon şikayetiyle Selimiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Arasta operasyonu kapsamında gözaltına alınarak Edirne Emniyet Müdürlüğünde sorgusu süren Ahmet Özal, yüksek tansiyon şikayetiyle Selimiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İLK AÇIKLAMA

'İhalelerde aracılık yaptığı' iddiasıyla Arasta operasyonu kapsamında gözaltına alınan Ahmet Özal'a gazeteciler "niçin gözaltına alındığını" sordu.

Edirne Belediyesi'nin içme suyunun 30 yıl süreyle imtiyaz hakkının devri ihalesi soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Malatya Milletvekili ve 8'nci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal Edirne'ye getirilmesinden 6 saat sonra sağlık kontrolü için polis kontrolünde Selimiye Devlet Hastanesi'ne getirildi.

GÖZALTINDAKİ AHMET ÖZAL: 'BUNLAR SİYASETİN ZORLUKLARI'

Saat 24.30 sıralarında, doktor tarafından sağlık kontrolünden geçirilen Ahmet Özal çıkışta gazetecilerin niçin gözaltına alındınız? sorusu üzerine, "Bir iki gün sonra görürsünüz bişey olmadığını. Bunlar siyesetin zorlukları unutmayın bunları. Sadece bazı bilgilere ihtiyaçları vardı ondan dolayı gözaltına alındım. Yarın sonuçlanacağını düşünüyorum" dedi. Daha sonra Özal, beraberindeki 2 polis memuru ile birlikte sorgusunun devamı için Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

YEMEK VE İLAÇ GETİRİLDİ

Ahmet Özal'ın, Edirne'ye getirilmesinin ardından Emniyet Müdürlüğü'nün önünde hareketlenme yaşandı. Özal'ın avukatları ve yakın aile dostları buraya gelerek bilgiler almaya çalıştı. Mide yanması şikayeti bulunan Özal'a ise avukatı Mehmet Esinli, 'Rennie' adlı bir mide ilacı getirdi. Ayrıca Özal için hazırlatılan yemek de avukatı tarafından getirildi.

BAŞKAN SEDEFÇİ'YE YATAK VE YASTIK

Belediye Sarayı binasının satışına fesat karıştırmak, rüşvet almak ve organize suç örgütü kurmak iddiasıyla gözaltına alınan Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin polisteki sorgusu ise sürüyor. Cuma sabahından bu yana gözaltında tutulan ve bel ağrısı şikayeti olduğu öğrenilen Başkan Sedefçi'ye gece yarısı, avukatları tarafından şezlong tipi yatak, yastık, çarşaf ve battaniye getirildi.

Polisin izniyle getirilen malzemeler, Emniyet Müdürlüğü'ne çıkartıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious