Özal: 1983 ruhu yeniden doğacak

Özal: 1983 ruhu yeniden doğacak.13821
  • Giriş : 15.10.2008 / 14:46:00

ANAVATAN genel başkanlığa aday olan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, AK Parti'nin çöküş süreceğine girdiğini belirterek iktidar sözü verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ANAVATAN'ın 25-26 Ekim tarihinde yapılacak 6. Olağanüstü Büyük Kongresinde genel başkanlığa aday olan Sekizinci Cumhurbaşkanı ve partinin kurucusu Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, genel başkan seçilmesi halinde Anavatan Partisi'nin iktidara geldiği ''1983 ruhunu'' yeniden yaratacağını söyledi.

Özal, Gaziantep'te, partisinin il ve ilçe başkanlarıyla bir otelde biraraya geldi. Kongre öncesinde genel başkan adaylığı için destek isteyen Özal, kongrede genel başkan seçilmesi halinde ANAVATAN'ı yeniden halk ile bütünleştireceğini, ekibi, bilgi ve donanımıyla partiyi dirilteceğini ileri sürdü.

AK Parti'nin halktan kopmaya başladığını, çöküş süreceğine girdiğini, yolsuzluğa bulaştığını, bir iktidarın ömrünün ancak 6 yıl olduğunu ileri süren Özal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bugünkü ANAVATAN ne yazık ki yanlış politikalar yüzünden halktan koptu ve bu sürece gelindi. Genel başkan seçilmem halinde yepyeni bir kadroyla harekete geçeceğiz. ANAVATAN iktidarı döneminin başarılı bürokratları ile sürekli görüşüyorum, onlar da benimle birlikte hareket ediyorlar. Partiyi ayakta tutabilecek bir yönetime kavuşturmak istiyoruz.''

Anavatan Partisi'ni iktidar yapmayı hedeflediğini anlatan Özal, ''Yüzümüz halka dönük olacak, herkesi kucaklayacağız. Anavatan Partisi'ni tekrar iktidar yapacağız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*