Özal zehirlenmiş

Özal zehirlenmiş.7059
  • Giriş : 10.12.2006 / 00:00:00

Korkut Özal, Turgut Özal'ın da ölümünün zehirlenmeden kaynaklandığını ABD'den raporlarla açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Korkut Özal, "Köşk yolunda Tayyip Erdoğan öldürülebilir" dedi ve sonrasında Turgut Özal'ın da ölümünün üzerindeki sır perdesinin kalkmadığından bahsetti. "Turgut Özal zehirlendi" iddiaları açıkça dile getirildi. Bir devletin Cumhurbaşkanı aniden vefat etti, ne hikmetse otopsi yapılmadı, sonrasında yine Özal ailesi, "Bu araştırılsın, hatta Meclis Soruşturma Komisyonu kurulsun" dedi. Ama hiçbir cepheden ses çıkmadı.

Uzun yıllar Özal'ın çok yakınında güvenliğinden sorumlu olan yetkili bir ağızdan Ankara'daki lojmanında farklı bir haber için ziyarete gittiğimde bu konu açıldı. Açıkça sordum: sizce ne oldu diye. Turgut Özal'ın kendinden geçtiği ilk dakikalarda hemen yanına ulaşan birisiydi o. Sonrasını o önemli yetkiliden dinleyelim:

"Orta Asya gezisinden dönmüştük, uzun bir aradan sonra çocuklarla ilk defa kahvaltıya oturmuştum. Merhum Özal'ın bayıldığı haberini aldığım anda birkaç dakika içinde Köşke ulaştım. Özal yerdeydi ve kendinde değildi. İlk müdahale sırasında öldüğünü anlamıştık, kalbi durmuştu. Ağzının keneranıdan sarımtırak bir sıvı geliyordu. Sonrasında Hacettepe'ye ulaştık. Özal ölmüştü. Özel doktoru Cengiz Aslan, ben, Semra hanım baş ucundaydık. Semra Hanım Cengiz Aslan'a 'Turgut Bey'in saçzından bir tutam kesip bana verir misin' dedi. Ben o anda herhalde hatıra için alıyor' diye düşündüm. Öyle olmadığını bir süre sonra anladım. Semra Hanım Turgut Özal'ın saçını ABD'deki bir kliniğe gönderdi. Tabi farklı bir isimle. Merakla sonucu bekliyorduk. Gelen sonuç hepimizi şok etmişti. Turgut Özal zehirlenmişti"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious