Özal'ın doktorundan çarpıcı iddia!

Özal'ın doktorundan çarpıcı iddia!.7721
  • Giriş : 13.02.2009 / 15:18:00

Merhum cumhurbaşkanı Özal'ın da doktoru olan profesör İsmet Karaca, milyonlarca dolarlık mal varlığının bir bankacı tarafından hortumlandığı iddiasıyla savcılığa başvurdu..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD'de uykusuzluk üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Prof. Dr. İsmet Karacan (77), bankacı Nermin Ö. (37) tarafından "Parayı işletelim" diyerek milyonlarca dolarının hortumlandığı iddiasıyla savcılığa başvurdu.

Kendisine yapılacak açık kalp ameliyatı sırasında vekalet vererek "Tüm paramı çocuklara bağışla" dediği Nermin Ö., iddiaya göre ünlü profesörün toplam 10 milyon dolar civarında mal varlığını akrabaları ve kendi üzerine geçirdi. Merhum cumhurbaşkanları Cemal Gürsel, Turgut Özal ile ABD'nin eski başkanı George Bush'un da doktoru olan Karacan, avukatı aracılığıyla Sarıyer Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak Nermin Ö.'nün üzerine geçirdiği menkul ve gayrimenkuller üzerine ihtiyati tedbir konulmasını istedi. Karaca, mahkemeye Adalet Bakanlığı müfettişlerince adına alınan hisse senetlerinin Nermin Ö. ve kız kardeşinin üzerine geçirildiğinin tespit edildiği şeklindeki raporu da verdi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*