Özal’ın son anları

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Semra Hanım, Turgut Özal’ın son anlarını anlattı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümünden önceki son anlarını o an yanında bulunan eşi Semra Özal anlattı.İşte merak edilen son anlar...

Sabah kalktı. Duşunu yaptı, tıraş oldu. O arada kahvaltıyı hazırlamıştım. Gittim içeriye. Yatak odasıyla oturma odası arasında küçük bir oda vardır. Orada hem spor aletleri hem sağlık malzemeleri durur. Gittim, kahvaltı hazır demek için. Gelirken ’Biraz yürüyeyim’ dedi.

YÜRÜRSEM TERLERİM

Sonra ’Yok yok, şimdi yürürsem terlerim yeni duş yaptım, vakit yok’ dedi. Hazırlanıp İstanbul’a geleceğiz çünkü. Bu arada konuşuyoruz. İşte elbisen, gömleğin hazır dedim. Hangi elbisemi çıkardın, diye sordu.

AĞZINDAN KAN GELDİ

İşte konuşa konuşa yürürken, ben önde o arkada, aniden bir ses duydum. Birdenbire düştü, inanılmaz bir şey. Koştum. Burasından (ağzından kan geliyor) böyle bir şey gelmiş. Baktım atmıyor nabız falan, hiçbir şey yok, gitmişti yani. Bağırınca nöbetçi yaverler koşup geldi. Yukarı kapıda makam arabası vardı. Aşağı kapıdaki ambulansı bile beklemeden kucaklayıp, makam arabasıyla hastaneye götürdüler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious