'Özal'ın yokluğuna hala alışamadık'

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

TBMM Başkanı Arınç, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünün 14. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türk siyasi hayatının önemli isimlerinden Türkiye'nin 8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal'ı, ölümünün 14. yıldönümünde rahmet ve saygıyla andığını ifade eden Bülent Arınç, Özal'ın, Türkiye'de zihniyet değişimine öncülük eden ve bunu başaran bir lider olduğunu kaydetti.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Milletimize ve devletimize yaptığı hizmetlerle gönüllerde müstesna bir yere sahip olan Turgut Özal'ı asla unutmayacağız. Vefatının üzerinden 14 yıl geçmesine rağmen onun yokluğuna hala alışamadık." dedi.

Özal ile birlikte Türkiye'nin, değişen dünyanın yeni gerçeklerini öğrenme ve ufkunu genişletme fırsatını yakaladığını vurgulayan Bülent Arınç, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Turgut Özal dönemi, Türkiye'nin birçok alanda dönüşümü tanıdığı ve adeta çağ atladığı yıllar olmuştur. Değişimin öncüsü olan Özal, siyasetten ekonomiye, demokrasiden özgürlüklere kadar devrim niteliğinde çok sayıda kararı hayata geçirmiştir.

Milletimize ve devletimize yaptığı hizmetlerle gönüllerde müstesna bir yere sahip olan Turgut Özal'ı asla unutmayacağız. Vefatının üzerinden 14 yıl geçmesine rağmen onun yokluğuna hala alışamadık. Milletimiz yenilikçi ve alçakgönüllü bir devlet adamı olan merhum Özal'ı unutmadığını her fırsatta göstermiştir. Bu duygularla, insanımıza kendine güvenmeyi öğreten merhum Turgut Özal'a Allah'tan rahmet diliyor ve özlemle anıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious