Özay'ın avukatından itiraz

Özay'ın avukatından itiraz .11994
  • Giriş : 16.08.2007 / 18:16:00

Beşiktaş'taki silahlı kavgaya karışma olayına ilişkin soruşturmada Tuğba Özay'ın avukatından tutuklamaya itiraz geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşiktaş'taki silahlı kavga ve yaralama olayına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Manken Tuğba Özay'ın avukatı, müvekkilinin tutuklanmasına itiraz ederek, serbest bırakılmasını istedi. Tuğba Özay'ın avukatı Edip Önder, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyetine verdiği itiraz dilekçesinde, müvekkilinin bahsedilen örgüte üyeliğinin ve yardımının söz konusu olmadığını savundu.

Suç örgütüne yönelik telefon dinlemelerinde, Özay'ın 2-3 defa görüşme yaptığının saptandığı ve bunların da suç örgütüyle ilgili iddialar doğrultusunda olmadığı ileri sürülen dilekçede, telefon konuşmalarının tamamı incelendiğinde, konuşmalarda hiçbir şekilde ''suç işleme'' ve ''azmettirme'' gibi eylemlerin yer almadığı öne sürüldü.

Dilekçede, Tuğba Özay'ın yaralanma ile sonuçlanan bir olaya neden olmasının ''azmettirici'' olmayı gerektirmediği iddia edilerek, söz konusu saldırıda yaralanan kişilerin de Özay için görüşmeye giden kişiler olduğu ve bu durumda azmettiriciliğin olmayacağı savunuldu. Özay'ın suç işleme kastının kesinlikle söz konusu olmadığı ileri sürülen dilekçede, Özay'ın teknik takip altındaki kişilerle doğrudan diyaloğu olmadığı, yaşanan olaylar zincirinin tamamen dostane bir görüşme talebini kapsadığı, bunun da suç örgütü kapsamında değerlendirilemeyeceği belirtildi.

Dilekçede, Özay'ın suçlamadan beraat edeceğine inanıldığı, tutuklamayı gerektirecek kuvvetli bir delilin bulunmadığı iddia edilerek, daha fazla mağdur edilmemesi için serbest bırakılması istendi. Bu arada, Paşakapısı Kadın Tutukevi'nde tutuklu bulunan Özay'ın, yakınlarından cezaevinde okumak için kitap istediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious