Özbek basınından ABD'nin saldırısına tepki

  • Giriş : 16.01.2006 / 00:00:00

ABD tarafından El Kaide örgütünün iki numaralı adamı Eymen El Zevahiri'nin bulunduğu gerekçesiyle önceki gün Pakistan'ın Damadola köyüne yönelik yapılan ve 18 sivilin öldüğü saldırı, Özbek basını tarafından tepkiyle karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dünya genelinde saldırıya ciddi bir tepkinin gösterilmediğinin dile getirildiği haberlerde, sadece Pakistan halkının tepki göstermekle yetindiği kaydedildi.
Haberlerde Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) ve diğer batılı insan hakları savunucusu teşkilatların bu saldırı karşısında suskun kalmayı tecrih ettikleri hatırlatıldı.
Ayrıca her fırsatta demokrasi ve insan haklarından bahseden batının bu saldırı karşısında bir tepki göstermede acele etmediği dile getirildi.
Önceki gün ABD tarafından Pakistan'ın Damadola köyüne yönelik pilotsuz uçaklarla girişilen füzeli saldırısında aralarında çocuklarında bulunduğu 18 kişi hayatını kaybetmişti. ABD kaynakları saldırının El Kaide örgütünün iki numaralı adamı Eymen El Zevahiri ve yandaşlarına yönelik yapıldığını savunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious