Özbilgin'in arkasından uzun süre ağladım!

  • Giriş : 28.05.2006 / 00:00:00

AK Parti Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy, Danıştay'a yapılan saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin arkasından, eşi ve çocuklarıyla birlikte uzun süre ağladığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şevket Gürsoy, Mustafa Yücel Özbilgin'in Adıyaman Valisi olduğu dönemde kendisinin de belediye başkanı olduğunu hatırlatarak, Özbilgin'in toplumun her kesimini kucaklayan, ayrım yapmayan bir kişi olduğunu vurguladı. Özbilgin'in vali olduğu dönemdeki icraatlarının Adıyaman'da hala konuşulduğunu anlatan Şevket Gürsoy, Adıyaman'a havaalanı yapılmasından Adıyamanspor'un şampiyonluğuna kadar birçok işte Özbilgin'in katkısı olduğunu ifade etti. Görsoy, kalıcı icraatleri nedeniyle Adıyaman'daki birçok yere 'Vali Mustafa Yücel Özbilgin' isminin verildiğini söyledi.

Özbilgin'in, Adıyaman Valisi olduğu dönemde, çocuklar daha iyi şartlarda Kur'an öğrensin düşüncesiyle, Milli Eğitim'e bağlı okullarında Kur'an kursları açtığını anlatan Gürsoy, Özbilgin'in bu icraatı nedeniyle medyada uzun süre eleştirildiğini kaydetti.

Danıştay'a yapılan saldırı ve Özbilgin'in ölüm haberini duyunca adeta şok geçirdiğini ve hemen hastaneye koştuğunu dile getiren Şevket Gürsoy, "Eşim ve çocuklarım da haberi alır almaz şehir dışından Ankara'ya geldiler. Özbilgin'i kaybetmenin acısını hala yüreğimde taşıyorum. O acıyı hala yaşıyorum. Samimi bir dostumdu, iyi hatıralarımız var. Ölümünden sonra hastanede, cenaze töreninde ve daha sonra evimizde, eşimle çocuklarımla birlikte uzun süre Özbilgin'in arkasından ağladık" diye konuştu.

Çocuklarının kirvesi olan Mustafa Yücel Özbilgin'in birçok AK Partili ile yakın dostluğu bulunduğunu dile getiren Şevket Gürsoy, Özbilgin'in AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Ankara Milletvekili Nurdoğan Topaloğlu, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ile çok sık görüştüğünü söyledi. Özbilgin'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı da seven ve takdir eden biri kişi olduğunu vurgulayan Şevket Görsoy, "Özel sohbetlerimizde hükümeti takdir ettiğini, başarılı bulduğunu söylerdi. 'Başarılısınız' derdi. Benim gibi birçok AK Partili de Özbilgin'in vefatı nedeniyle çok büyük üzüntü yaşadı" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious