Özbilgin'in hayati tehlikesi devam ediyor

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Genel Direktörü Prof. Dr. Uğur Erdener basın mensuplarına yaralı Danıştay üyelerinin durumu ile ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdener, Özbilgin'in beyninde ciddi hasar bulunduğunu ve hayati tehlikesinin yüksek olduğunu söyledi. Erdener, Özbilgin'in ameliyatında, sadece beyinle ilgili değil, yaşamsal destek için kardiyolog ve anestezi uzmanlarının da yer aldıklarını ifade etti.

Danıştay 2. Dairesi Başkanı Mustafa Birden'in ameliyatının tamamlandığını kaydetti. Erdener, Birden'in yoğun bakıma alındığını belirterek"'Karaciğer ve dalağını ilgilendiren bir travma söz konusuydu. Şu an itibariyle yoğun bakımda izlenecek ama ciddi bir hayati tehlikesi bulunmuyor'' diye konuştu. Erdener, diğer yaralıların hayati tehlikeleri bulunmadığını, kolundan yaralı Ayla Gönenç'e müdahale edildiğini söyledi.

Öte yandan Hacettepe'ye ziyaretçi akını da devam ediyor. Yaralı yargı mensuplarının bulunduğu hastahaneyi ziyaret eden Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Yargıtay Başkanı Osman Arslan, Ankara Cumhuriyet Savcısı Nuh Mete Yüksel, ATO Başkanı Sinan Aygün yaralılarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Yargıtay Başkanı Arslan, hastaneden ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırının sadece Danıştay'a değil tüm yargıya yönelik olduğunu söyledi. Arslan, ''Hadiseyi nefretle ve şiddetle kınıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious