Özbilgin'in oğlundan iddianame açıklaması

Özbilgin'in oğlundan iddianame açıklaması.13091
  • Giriş : 14.07.2008 / 17:20:00
  • Güncelleme : 14.07.2008 / 17:21:49

Danıştay saldırısında hayatını kaybeden Danıştay 2. Dairesi üyesi Özbilgin'in oğlu Gökhan Özbilgin konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Danıştay'a yapılan saldırı sonrası hayatını kaybeden Danıştay 2. Dairesi üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in avukat oğlu Gökhan Özbilgin, bugün kamuoyuna açıklanan Ergenekon iddianamesinde Danıştay saldırısının da yer almasına ilişkin olarak, "Sanıkları tanımıyorum. Sadece dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ve eski Jandarma Genel komutanı Orgeneral Şener Eruygur'un babamın cenaze törenine katıldığını biliyorum. Ergenekon sanıklarının hiçbirini şahsen tanımıyorum" dedi.

"DAVAYA MÜDAHİL OLABİLİRİM"

ANKA'ya konuşan Özbilgin, Ergenekon iddianamesini okuma şansı olmadığını belirterek şunları söyledi: "İddianameyi okuma şansım olmadı. Gazetelerde yazılanları gördüm. Bunlarla fikir sahibi olmak mümkün değil. İddianameyi okuyup incelemek gerekir. Okuyup inceledikten sonra ailemle görüşüp müdahil olup olmamaya karar vereceğim. Bu iki davanın birleşip birleşemeyeceğini bilmiyorum. Onu zaman gösterecek."

"ŞAŞIRMADIM"

Ergenekon soruşturması ile Danıştay'a yapılan saldırı arasındaki ilişkiyi duyduğu zaman şaşırmadığını belirten Özbilgin, "Şaşırmadım. Çünkü, Danıştay soruşturması ilk başladığında Ergenkon'da ki sanıklar hakkında zaten takibat yapılmıştı ve takipsizlik verilmişti. İlgileri var mı yok mu bilmiyorum. O nedenle şaşırmadım" diye konuştu. Özbilgin, Ankara 11. ağır Ceza Mahkemesi'nin Danıştay saldırısına ilişkin verdiği kararı müdahil olarak kendilerinin de temyiz ettiğini belirterek, "Bazı sanıklara cezanın üst sınırından değil de indirim yapılarak ceza verildi. Bunu temyiz nedeni yaptık. Bu tip bir saldırıda en üst sınırdan ceza verilmesi doğru olurdu" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*