Özcan Deniz'i vurduğum için pişmanım

Özcan Deniz'i vurduğum için pişmanım.19230
  • Giriş : 03.06.2008 / 14:16:00

Şarkıcı Özcan Deniz'i ayağından vuran kişinin yargılanmasına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'in Çeşme ilçesindeki bir otelde, şarkıcı Özcan Deniz'i tabancayla ayağından yaraladığı iddia edilen Mustafa Adaş ile olay sırasında Adaş'ı döverek yaraladığı öne sürülen 4 özel güvenlik görevlisinin yargılanmalarına başlandı.

Çeşme Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuklu sanık Mustafa Adaş ile avukatları katıldı.

Duruşmada yapılan kimlik tespitinde mesleğinin "iş adamı" olduğunu söyleyen Mustafa Adaş, mahkemeye verdiği ifadesinde, Özcan Deniz'i şarkıcı olması nedeniyle tanıdığını ve olayın gerçekleştiği otele de
konserini izlemek üzere gittiğini söyledi.

Özcan Deniz'e 3-4 kez şarkı isteğinde bulunduğunu, ancak bu isteğinin kabul edilmediğini öne süren Adaş, "Konserde alkol almıştım. Daha önce de kız arkadaşımdan ayrıldığım için moralim bozuktu. Yanına gittim, konuşmak istedim, o başkalarıyla fotoğraf çektirirken benimle ilgilenmedi. O anki psikolojiyle bunu kaldıramadım. Yere doğru ateş
etmek istedim, bacağına gelmiş" dedi.

Hakimin "Pişman mısın?" şeklindeki sorusu üzerine Adaş, "Ülkemizin değerli bir sanatçısı. Kesinlikle böyle bir şey olsa, şimdi yapmazdım, çok pişmanım" dedi.

Duruşmada, olay günü kendisini yaralayan korumalardan şikayetçi olduğunu kaydeden Adaş, özel güvenlik görevlilerinin, kendisini yere yatırarak etkisiz hale getirdikten sonra bile çok sayıda darbe vurarak yaralanmasına neden olduklarını ileri sürdü.

Adaş, hakimin bu konuda "uzlaşma kurumundan yararlanmak ister misin?" teklifine, uzlaşabileceğini belirterek karşılık verdi.

Adaş'ın avukatları, Özcan Deniz'in vurulma sonucu hayati tehlike geçirmediğini öne sürerek, Adli Tıp Kurumu'ndan yeniden rapor alınmasını ve müvekkillerinin tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Hakim, Adli Tıp Kurumu'ndan yeniden rapor istenmesine ve sanığın tutukluluk haline karar vererek, yargılamayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious