Özdemir: 2 yıldız daha alacağız

  • Giriş : 21.06.2007 / 11:23:00

Fenerbahce’nin 100 yıl şampiyonluğu Batman’da coşkuyla kutlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İkinci Başkan Nihat Özdemir ve Asbaşkan Mithat Yenigün’ün katıldığı gecede, Batman Valisi Recep Kızılcık’a, Roberto Carlos’un imzalı forması hediye edildi. Nihat Özdemir, hedeflerinin bir milyon üyeye sahip olarak dünya kulübü olmak olduğunu ifade edip, “Transferi iki yıldız futbolcuyla kapatacağız” dedi.

Fenerbahçe’nin 100 yılda elde ettiği şampiyonluk kutlaması Batman’da da yapıldı. FB Batman Taraftarlar Derneği’nin TPAO Kristal Park’ta düzenlediği şampiyonluk kutlamasına, Vali Recep Kızılcık, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Güder, Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Köroğlu, Emniyet Müdürü Arif Öksüz ve ilçe kaymakamları ve Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir ile Asbaşkan Mithat Yenigün katıldı. Kalabalık bir taraftar topluluğunun katıldığı gecede, Fenerbahçe Batman Taraftarlar Derneği Başkanı Yusuf Ertekin, amaçlarının spor kulüpleri ile köprü görevini oluşturmak olduğunu belirtti. Ertekin, Batman’da Nihat Özdemir ve Mithat Yenigün’ü ağırlamanın sevinci içinde olduklarını söyledi.

Gecede konuşan Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir ise, 15 milyon dolarla aldıkları kulübün bütçesini 180 milyon dolara çıkardıklarını belirterek, “Derneklerimize çok önem veriyoruz. 15’i yurtdışı olmak üzere toplam 125’e ulaşan taraftar derneğimizle bu yıl 100. yıl şampiyonluğunu kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Hedefimiz, 1 milyon üyeye sahip olmaktır. Ancak bu hedefle dünya kulübü olunur. Deneklerimize 100. yılda gösterdikleri etkinliklerine teşekkür ediyoruz. Kongre üye sayısı 14 bin iken bugün 1 milyona ulaşan bir Fener topluluğu istiyoruz. Kürek, atletizm ve basketle kazandığımız başarılarla sevincimiz kat be kat artırmıştır. Türkiye’de kazandığımız bu başarıları artık uluslararası arenaya taşımak istiyoruz. Transferde Roberto Carlos’un yanı sıra bir iki yıldız daha alarak Avrupa’da başarıyı yakalamak istiyoruz” diye konuştu.

Gecede Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir, Batman Valisi Recep Kızılcık’a Roberto Carlos’un imzalı formasını hediye ederken, TPAO Batman Bölge Müdürü ve Petrolspor Kulüp Başkanı Bayram Kara da 3. ligde mücadele eden Batman Petrolspor’un formasını Özdemir ile Yenigün’e verdi. Geceye Galatasaray formasını giyerek renk katan bir grup Galatasaray taraftarı da hoşgörü ortamı yarattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious