Özdemir: 'GS Seyrantepe'de kiracı'

  • Giriş : 24.04.2007 / 00:00:00

Özdemir, Seyrantepe'deki stadyum projesinin devlet tarafından hayata geçirileceğini, Galatasaray'ın orada kiracı olarak devam edeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki basın toplantı odasında "Fenerbahçe Kulübü 100. Yıl Spor ve Bilim Kongresi"nin tanıtım toplantısında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Fortis Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ile yapacakları maçın hakemiyle ilgili bir soru üzerine Özdemir, "hakem Selçuk Dereli'nin iyi bir maç yöneteceğine inanıyoruz. Tek arzumuz Selçuk Dereli'nin adil olması, maçı iyi yönetmesidir" dedi.

Kupa maçının iki takım için de çok önemli olduğunu dile getiren Nihat Özdemir şöyle konuştu:

"100'üncü yılımızda, uzun zamandan beri ayrı kaldığımız Türkiye Kupası'nı almak için gerekli mücadeleyi yapacağız. Oyuncularımıza ve teknik kadromuza güveniyoruz. 1-0'dan üstün bir netice alıp, Kadıköy'den tur atlamış olarak çıkacağız. Taraftarlarımız da maçın başından sonuna kadar hiç durmadan takımını desteklemelidir."

Nihat Özdemir, Deivid'in gideceği, Kayserispor'dan Mehmet Topuz ile Brezilyalı Roberto Carlos ile anlaşıldığı şeklindeki haberlerin doğru olmadığını söyledi.

Özdemir, teknik direktör Zico'ya güvendiklerini belirterek, "sözleşmesi devam ediyor ve kendisine güveniyoruz" diye konuştu.

"Seyrantepe Türk sporuna değer katacak"

Nihat Özdemir, Seyrantepe projesiyle ilgili bir soruyu "Galatasaray orada kiracı olarak devam edecektir" diye yanıtladı.

Seyrantepe'de yapılacak projenin Türk sporuna yapılacak bir proje olduğunu vurgulayan Özdemir şöyle devam etti:

"Seyrantepe projesini Türk sporuna değer katacak bir eser olarak düşünüyoruz. Galatasaray orada kiracı olarak devam edecektir. Biz Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı yaptık, bitirdik ve kendi malımız gibi düşünüyoruz. Sadece arazisi bizim malımız değildir ama Seyrantepe projesi öyle değil. Devlet yapacak, Türk sporuna armağan edecek ve Galatasaray kiracı olarak devam edecek."

Özdemir, üç ay içinde Basketbol salonu inşaatına başlamayı düşündüklerini, taraftarlarının desteğiyle bu salonu yapacaklarını kaydetti.

Bir gazetecinin, "Beşiktaş kalecisi Runje'nin cezasının indirilmesine, Edu'nun cezası da indirildiği için mi tepkiniz olmadı" şeklindeki sorusu üzerine Özdemir, "Beşiktaş maçı öncesi böyle bir açıklama yapmayı doğru bulmuyoruz. Federasyonun Tahkim Kurulu'nun verdiği karara saygı duyuyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious