Özdilek: Antalyaspor ligde kalacak

Özdilek: Antalyaspor ligde kalacak.14951
  • Giriş : 03.05.2009 / 18:05:00

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Antalyaspor'un bu sene ligde kalacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Maçtan sonra gazetecilere açıklama yapan Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Bursaspor maçında tek düşüncelerinin kazanmak olduğunu, çünkü bir galibiyetin Antalyaspor'u çok farklı bir konuma getireceğini bildiklerini söyledi. Özdilek, şöyle devam etti:

''Maça iyi başlamadık. İkinci yarının başında da ikinci golü yedik. Bu tür maçlarda üçüncü golü yemeyeceksiniz. Ancak bireysel bir çok hatalar yaptık. İlk devre kendi mücadele gücümüzü sahaya yansıtamadık. Bizim takıma yakışmayacak, ikinci ve ardından üçüncü golü yedik. Biz ikinci golü attık ama üçüncüsünü atamadık. Artık bundan sonra 4 final maçımız var. Ligde 10. sıradan 18. sıraya kadar bütün takımlar düşme potasına girdi. İnancımızı kaybetmedik. Kimse endişe etmesin Antalyaspor bu ligde kalacaktır.''

-BURSASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ SAĞLAM-

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da maçtan önce iki takımın ligdeki konumları itibariyle puan kayıplarına tahammülleri olmadığına dikkati çekti. Sağlam, şöyle konuştu:

''Antalyaspor ligde kalmak için, biz de uzun yıllar sonra UEFA hedefine ulaşmak için kazanmak istiyorduk. Bundan sonra kaybedilecek puanların telafisi yoktu. Bu maç zor bir karşılaşma idi. Antalyaspor evinde oynadığı son 10 maçta 1 mağlubiyet almıştı. Böyle bir ekibe karşı daha iyi olmalıydık. Antalyaspor ikinci yarıda taraftarlarının desteği ile maça asılması, bizi zor duruma soktu. Zor bir deplasman maçı idi. Antalyaspor maçını kazanarak, UEFA hedefine biraz daha yaklaştık. Önümüzdeki hafta Konyaspor ile oynayacağız. Ondan sonraki maçları da kazanmalıyız. İnşallah önümüzdeki yıl Bursaspor'a Avrupa'da oynama şerefini layık görürüz. Antalyaspor'a başarılar diliyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*