Özdilek: Bir galibiyet bizi ligde bırakır

Özdilek: Bir galibiyet bizi ligde bırakır.10644
  • Giriş : 20.05.2009 / 14:31:00

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, alacakları bir galibiyetin Antalyaspor'u Süper Lig'de bırakacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Ankaraspor maçının hazırlıklarını sürdüren Antalyaspor'un Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, oyuncularının kazanma azminin takımı olumlu etkilediğini belirterek, ''Her maç hem çok zor hem çok kolay. Önemli olan sizin sahada duruşunuz. Bu anlamda hafta sonu oynayacağımız maçta tek hedefimiz Ankaraspor'u yenmek. Yenerek var olduğumuzu kanıtlamak'' diye konuştu.

Ankaraspor'u yenmek için var güçleri ile çalışacaklarını ifade eden Özdilek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ankaraspor'u yenip rahat nefes almak istiyoruz. Ancak bu kolay olmayacak. Bu zamana kadar hiç bir maç kolay olmadı. 24 haftadır final oynuyoruz, iki final maçımız kaldı. Bunlara en iyi şekilde hazırlanıp ligde kalma hedefimize ulaşmak istiyoruz. Bunu başaracağız. Bu konuda aynı ciddiyetimiz ve kararlılığımız devam ediyor.''

-''İŞİ SON HAFTAYA BIRAKMAK İSTEMİYORUZ''-

Özdilek gazetecilerin, Antalyaspor'un iki yıl önce son maçta yenilerek Süper Lig'den düştüğünü hatırlatmaları ve bu yıl yine son haftaya kalınması halinde ne olacağına ilişkin soruları üzerine, ''İki yıl önceki konum ile bugünkü konum çok farklı. Biz son maça kalmak istemiyoruz ama kalırsak bir galibiyetin bizi ligde bırakacağının bilincindeyiz. Dolayısıyla işimizi son haftaya bırakmak istemiyoruz ama şartlar ne gösterecek bilmiyoruz. Biz her türlü zorluğa alışığız'' dedi.

Özdilek, takımda stres olup olmadığı ve nasıl mücadele edildiğine ilişkin bir başka soruya da şu karşılığı verdi:

''Oyuncularımızla 24 saat yaşıyoruz. Onların ruh hali çok önemli. Geldiğimizden beri stresli, gergin maçlar oynuyorlar. Üç hafta arka arkaya yenilmek stres yaratmış olabilir ama özellikle Fenerbahçe maçında ortaya konulan mücadele ve kazanma adına bir çok pozisyon üretilmesi bizleri mutlu etti. Galibiyeti hak etmemize rağmen maçın berabere bitmesi, onların özgüvenlerinin yeniden yerine gelmesine katkı yaptı. Şu anda oyuncularım stresten uzaklar. Daha güvenli ve moralliler. Bu moral bizi başarıya götürecektir. Buna inanıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*