Özel Avrupa Birliği İlköğretim Okulu'nda herşey yolunda!

  • Giriş : 28.09.2007 / 08:00:00

Diyarbakır'da bu yıl eğitim ve öğretime başlayan Özel Avrupa Birliği İlköğretim Okulu'nda her şey serbest.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sınıfların 24 kişiden oluştuğu ve toplam 215 öğrencinin öğrenim gördüğü okulda öğrenciler de, öğretmenler de istediği kıyafetle okula gelebiliyor, saçını uzatabiliyor. Öğrencilerin 2'si ise türbanla okula gidiyor

20 ÖĞRETMEN GÖREV YAPIYOR
Diyarbakır'da bu yıl eğitim ve öğretime başlayan, ancak henüz resmi açılışı yapılmayan Özel Avrupa Birliği İlköğretim Okulu'nda 215 öğrenci eğitim görüyor. 20 öğretmenin görev yaptığı okulda öğrenci ve öğretmenler kılık-kıyafetlerinde özgür bırakılıyor.

Kimi başörtüsü, kimi sivil kıyafetle kimi de okulun belirlediği standart kıyafetle derslere giriyor. Okulda öğrenciler de öğretmenler de saç uzatabiliyor. Avrupa Birliği İlköğretim Okulu'nda sınıflar Avustralya'daki okul standardında göre hazırlanmış. Okulun teneffüs müziği dahi Beethoven'in 9'uncu senfonisinden hazırlandı.

"KADİR HAS'TAN İLHAM ALDIK"
Özel Avrupa Birliği İlköğretim Okulu'nun sahibi ve müdürü Mustafa Çakır "Kayseri'de işadamı Kadir Has yaptığı bir konuşmasında 'Türkiye'de bir gün Avrupa Birliği Okulu açmayı istiyorum' demişti. O'nun verdiği ilham üzerine okulu hizmete açtık" dedi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious