Özel Harekat panzeri takla attı

Özel Harekat panzeri takla attı.22320
  • Giriş : 26.04.2009 / 20:49:00

Van'da aniden önüne çıkan çocukları kurtarmaya çalışan sürücüsünün manevrası sonucu kontrolden çıkan özel harekat polislerinin bulunduğu panzer devrildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kazada panzerin çarptığı 7 yaşındaki kız çocuğu öldü, araçtaki 2 polis memuru yaralandı.

Kaza, Van-Hakkari Karayolu üzerinde bulunan Kurubaş Köprüsü'nde meydana geldi. Başkale ilçesinden görevden dönen Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne ait panzer, Kurubaş Köyü çıkışında yola aniden çıkan 2 çocuğu fark etti. Çocuklara çarpmamak için ani fren yapan ve direksiyon hakimiyetini kaybeden panzer devrildi. Kazada devrilen panzerin çarptığı 7 yaşındaki Maziye Aslan isimli kız çocuğu ile panzerde bulunan polis memurları M.A. ve A.U. yaralandı.

Yaralı çocuk ambulansla Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, yaralı polisler ise Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan durumu ağır olan Maziye Aslan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Tedavi altına alınan polis memurlarının sağlık durumlarının ise iyi olduğu belirtildi.

Polis panzerinin çarpması sonucu hayatını kaybeden Maziye Aslan'ın, arkadaşı ile birlikte yolun karşısında yapılan düğüne katılmak istediği ve karşıya geçmeye çalışırken panzerin altında kaldığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*