Özel Harekat Timleri operasyonda

Özel Harekat Timleri operasyonda.17282
  • Giriş : 09.10.2008 / 09:34:00

Saldırının hemen ardından güvenlik güçlerince Azizye, Gündoğdu ve Cumhyuriyet mahallelerinde teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Operasyona 2 polis helikopteri de havadan destek verdi. Özel Harekat Timleri, olayın gerçekleştiği bölgedeki evleri tek tek aradı. Görgü tanıklarından 3 kişinin eşkalini alan polis durumu şüpheli görülen 20 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişilerin polisteki sorgusu sürüyor.

Olay yeri inceleme ekiplerinin titizlikle sürdüğü çalışmanın ardından saldırıya uğrayan servis otobüsü çekiciyle kaldırıldı. Vali Hüseyin Avni Mutlu ve Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya saldırı yerine gelerek, bir süre incelemede bulundu.

Vali Mutlu, Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesi ve Devlet Hastanesi'ndeki yaralıları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Mutlu ile birlikte 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Bekir Kalyoncu, Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya ve Cumhuriyet Başsavcı Durdu Kavak da yaralıları ziyaret etti. Gazetecilerin ısrarlı sorularına rağmen Vali Mutlu, olay hakkında bilgi vermedi.

Bu arada olaydan sonra polis yakınları da hastaneye akın etti. Teröristlerce taranan araçtakileri yakınları hastane önünde beklerken gözyaşlarına hakim olmadı.

Şehitlerin cenazeleri, yarın Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenecek törenin ardından memleketlerine gönderilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*