Özel hastanede haciz rezaleti

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Küçükçekmece'de bulunan Özel Batı Bahat Hastanesi'ne 2 milyon dolarlık borcu nedeniyle haciz geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Edinilen bilgiye göre Küçükçekmece Özel Batı Bahat Hastanesi'nin eski sahibi Şeymus Güneşlioğlu'nun, Behman Şaybak isimli şahsa 2004 yılında verdiği 2 milyon dolarlık senet ödenmediği için Behman Şaybak'ın avukatları hastaneye haciz getirdi.

Öğle saatlerinde haciz memurları ve polislerle birlikte hastaneye gelen Şaybek'in avukatları, hasta odaları ve muayenehanede bulunan koltukları, masaları ve ameliyathane araçlarını haczetti. Bu sırada hastane yetkilileri, hasta yakınları ve haciz memurları arasında arbede yaşandı. Hastanede bulunan hastalar ve yakınları mağdur edildikleri gerekçesiyle haciz memurlarına tepki gösterdi.

Eşinin doğumdan çıktıktan sonra haciz memurlarının odaya giridiğini belirten Önder Eriş, "Yaşananlar tam bir rezaletti. Eşimin yattığı sedyeyi, odadaki sandalyeyi almak istediler. Ben müdahale edince beni de tartakladılar" şeklinde konuştu.

Haciz işlemleri sırasında doğumhanede bulunan Şeliz Karadeniz'in yakınları da hastalarının yaklaşık 4.5 saat ameliyathanede tutulduğunu ileri sürdü. Şeliz Karadeniz'in kocası Ferhat Karadeniz, "Görevliler ameliyat bitişini beklemeden içeri girmek istediler. O yüzden hastane yetkilileri de hastamızı uzun süre içeride bekletmek zorunda kaldı. Yangından mal kaçırır gibi her şeyi almaya çalıştılar. Hastaların mahremiyetini gözetmeksizin odalarına girdiler" diye konuştu.

Haciz işlemiyle ilgili bir açıklama yapan Başhekim Reşat Bahat, düzmece bir senetle hastanelerinin haczedildiğini iddia ederek, "Olay bir çete işidir. Bizimle ilgisi olmayan 2 milyon dolarlık bir senet bizden tahsil edilmek istenmektedir. Kimseye haraç vermeye niyetimiz yok, kimseye bu parayı vermeyeceğiz" diye konuştu. Başhekim Bahat haciz işlemi sırasında vicdanları sızlatan görüntülerin yaşandığını belirterek, "Faaliyette olan hastanemize baskın yapıldı. Hastaların altından sedyeler, ameliyathanedeki ameliyat masaları alınmaya çalışıldı. Acil hastaların odasına polis zoruyla girildi" diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

Alınan bilgiye göre haciz işlemini hastanenin eski sahibi Şeyhmus Güneşlioğlu'nun Behman Şaybak'a verdiği 2 milyon dolarlık senedin ödenmemesi nedeniyle başlatıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious