Özel hastanelerin inşaatı üniversiteye devredildi

Özel hastanelerin inşaatı üniversiteye devredildi.12643
  • Giriş : 03.02.2009 / 18:05:00

Adıyaman'da 2 özel hastanenin inşaatı, imzalanan protokol ile Adıyaman Üniversitesi'ne devredildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Valilik binasında gerçekleşen imza törenine Vali Ramazan Sodan, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mustafa Gündüz, Özel Adıyaman Sağlık Hizmetleri A.Ş'den Dr. Ebuzer Güneş ve Özel Gözde Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti'nin temsilcileri katıldı.

Tıp fakültesi için anlaşma sağlanan yerlerin kamulaştırılması için Devlet Planlama Teşkilatı'ndan onay çıkması beklenecek.

Üniversite, daha sonra İl Özel İdare ve Köy Hizmetleri'ne ait bir kısım arazinin üniversiteye devredilmesini talep edecek.

İnşaat halindeki özel hastanelerle üniversitenin Adıyaman için çok önemli bir adım attığını söyleyen Vali Ramazan Sodan, "Tıp fakültesinin binası için üniversite ve özel sağlık kuruluşları büyük gayret gösterdi. Tıp fakültesi hastanesinin faaliyete geçmesi daha çabuk olacak." dedi.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mustafa Gündüz ise 2006 yılında kurulan Adıyaman Üniversitesi'nin bir yıl sonra tıp fakültesinin kuruluşunu sağladığını belirtti.

Gündüz, hızlı bir şekilde kurumsallaşmaya başladıklarını belirterek "Üniversitenin kuruluşunun hemen ardından tıp fakültesinin kuruluş kanunu çıktı. Öğrenci ve asistan alımı gerçekleştirildi. İnönü Üniversitesi ile gerçekleştirilen mutabakatla öğrencilerimiz İnönü Üniversitesi'nde öğrenim görüyor." diye konuştu.

Adıyaman da özel girişimciler tarafından gerçekleştirilen 2 büyük hastane inşaatının bitirildikten sonra kiralanılması ya da hali hazır durumda kamulaştırılması fikrinin ortaya atıldığını anlatan Gündüz, şöyle konuştu: "Bu niyetle başlatılan çalışmalar neticesinde bu hastane inşaatının kamulaştırılabileceği süreci başlamış oldu. Valimiz Ramazan Sodan'ın hakemliğinde varılan mutabakat, onun huzurunda kamulaştırılma niyetinin bir aşaması tamamlanmış olacak. Valimiz, milletvekillerimiz bu projenin diğer aşamalarının da bugün olduğu gibi başarıyla sonuçlanacağını, en fazla iki yıl sonra Adıyaman'da 3. basamak sağlık hizmeti sunumunun gerçekleşeceğini umut ediyorum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*