Özel hayatıdır,karışamayız!

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Tümgeneral Reha Taşkesen'in istifasıyla ilgili olarak, 'özel hayatıdır,kimse karışamaz' dendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emekli generalin, muhtelif komuta kademelerine ulaşan bilgi ve belgelerin incelemesi sonucunda, iddialarının ciddiyetinin kendisine sorulması üzerine istifa yolunu seçtiği vurgulanan açıklama şöyle:

"Basın ve yayın organlarında bir tümgeneralin istifasına dair, kimlikleri açıklanmayan kişilere istinaden yanıltıcı, kurumları ve şahısları suçlayıcı haber ve yorumlar yer almaktadır.

Anılan emekli General, muhtelif komutanlık kademelerine ulaşan ihbar belgelerinin incelenmesi sonucu, iddiaların ciddiyetinin kendisine sorulması üzerine kendi öz iradesiyle istifa yolunu seçmiştir.

Konu tamamen kişinin özel hayatı ile ilgilidir ve özel hayatın masuniyeti vardır. Dolayısıyla bir açıklama yapmak veya yapmamak kişinin kendisinin takdirine bağlıdır.

Genelkurmay Başkanlığı teknik dinleme yapmaya yetkili olmadığı gibi, böyle bir imkan ve kabiliyete de sahip değildir. Bu konudaki bilgisizce suçlamalar iddia sahiplerine ağır sorumluluk yüklemektedir.

Basınımızın kişi ve kurumların masuniyetini korumada gösterdiği duyarlılığı bütün mensuplarına yaymasını dileriz. "

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious