Özel izinle kardeşinin cenazesine katıldı

Özel izinle kardeşinin cenazesine katıldı.11680
  • Giriş : 09.10.2008 / 19:26:00

Zonguldak'ta kaçak kömür ocağındaki göçükte hayatını kaybeden işçinin cezaevindeki ağabeyi de, alınan özel izinle jandarma eşliğinde cenazeye katıldı, duygu dolu anlar yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zonguldak'ta kaçak kömür ocağındaki göçükte hayatını kaybeden işçi Sinan Ermiş, gözyaşları arasında toprağa verildi. Ölen işçinin cezaevindeki ağabeyi de, alınan özel izinle jandarma eşliğinde cenazeye katıldı.

Kardeşini kaybetmesinin üzüntüsünü yaşayan ağabey, yıllar sonra ilk kez dışarı çıkmanın ve yakın akrabaları ile hasret gidermenin mutluğunu yaşadı.

Kilimli beldesi Bacaağzı mevkiinde dün akşam saatlerinde meydana gelen göçükten ölü olarak çıkarılan işçi Sinan Ermiş için önce evinin önünde bir tören düzenlendi. Ermiş'in cenazesi, Çatalağzı Ulucamii'de ikindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında Çatalağzı Aile Mezarlığı'nda defnedildi.
Sinan Ermiş'in cenazesine 5 yıldır Beycuma M Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan ağabeyi de katıldı. Alınan özel izinle, geniş güvenlik tedbirleri arasında kardeşinin cenazesine katılan S.E., yıllar sonra dışarı çıkmanın mutluluğunu buruk yaşadı.

1 askere kelepçeli olarak taziyeleri kabul eden S.E., cenaze namazı için safa da jandarmalar eşliğinde girdi. S.E., yıllar sonra ilk kez gördüğü yakın akraba ve arkadaşları ile de hasret giderdi.

S.E.; annesi, kız kardeşi ve yeğenleri ile görüşmesinin ardından jandarma aracına binerek, yeniden cezaevine götürüldü.

Hayatını kaybeden işçi Sinan Ermiş'in 15 yıl pazarcılık işi yaptıktan sonra 1 ay önce kaçak ocaklarda çalışmaya başladığı, evli ve 5 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*