‘Özel okul sahipleri de bayrağa sarılmalı’

  • Giriş : 20.01.2006 / 00:00:00

Uyuşturucudan ölen medyatik şöhret Ata Türk'ün cenazesinin Türk bayrağına sarılması ile başlayan ‘bayrak' tartışması, Mehmet Ali Ağca'nın tahliye edilmesi sırasında bayrakla karşılanmasıyla yeniden alevlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bayrak tartışmasına özel öğretim kurumlarının sahipleri de eklendi. Özel Okullar Birliği Başkanı Dr. Rüstem Eyüboğlu bayrak konusunda kendilerine ayrımcılık yapıldığını belirterek, "Özel okul sahibi veya müdürleri neden ölünce Türk bayrağına sarılmıyor?" diye soruyor.

Bu arada 625 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nda önemli değişiklikler yapmaya hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı çalışmalarını sürdürüyor. Hazırlanan kanun taslağıyla ilgili Maliye ve Başbakanlık nezdinde girişimlerini sürdüren bakanlık, önümüzdeki günlerde tasarıyı Başbakan Tayyip Erdoğan'a sunacak. Özel okul sahipleri ve dernekleri de yeni tasarıyla ilgili endişe ve isteklerini bir rapor halinde Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e sundu. Özel okul sahiplerinin istekleri arasında ölünce Türk bayrağına sarılmak ve kendilerine yeşil pasaport verilmesi yer alıyor. Başkan Eyüboğlu, özel okul sahibi ve müdürlerinin resmi okul müdürleri gibi ölünce Türk bayrağına sarılması gerektiğini öne sürerek şunları söyledi: "Özel okullara ayrım yapılmasını istemiyoruz. Resmi özel ayrımının son bulmasını arzu ediyoruz. Resmi okul yöneticilerine verilen yeşil pasaport uygulamasının özel okullara da uygulanması lazım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious