Özelleştirmeşe karşı pijamalı eylem

Özelleştirmeşe karşı pijamalı eylem.16606
  • Giriş : 24.01.2009 / 15:00:00
  • Güncelleme : 24.01.2009 / 15:15:39

Özelleştirme Karşıtı Platformu (ÖKP) Ankara Bileşenleri üyesi bir grup, özelleştirmelerin durdurulması ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın kapatılması için eylem yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önünde toplanan eylemciler, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın giydiği temsili pijamasını açık artırmaya çıkararak satmaya çalıştı.

Kızılay Kolej'de toplanan Özelleştirme Karşıtı Platformu (ÖKP) üyesi yaklaşık 100 kişi hükümet tarafından yapılan özelleştirmelere tepki gösterdi. Hükümetin özelleştirme politikalarından vazgeçmesini ve Özeleştirme İdaresi Başkanlığı'nın bir an önce kapatılmasını isteyen eylemciler, Kolej'den Kurtuluş Parkı karşısında bulunan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı binasına kadar yarüdü. Polisin aldığı yoğun güvenlik önlemleri altında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önüne gelen grup burada bir basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Ramazan Pektaş, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükümetini, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı ve izlenen özelleştirme yanlısı politikaları kınadıklarını belirterek özelleştirmenin tam bir yalan ve talan politikası olduğunu savundu. Yapılan özelleştirmelerle bugüne kadar kamuya ait mal ve hizmet üretimlerinin sermayenin sofrasına servis yapıldığını savunan Pektaş, hükümete seslenerek özelleştirme politikalarından vazgeçmesini ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nı bir an önce kapatmasını istedi. Yapılan basın açıklamasının ardından eylemciler, "Müşteri gece gelsin pijamayla çıkarım karşılarına" dediklerini savundukları Kemal Unakıtan'ın giydigi temsili pijamayı açık artırmayla satışa çıkardı. Eylem daha sonra olaysız sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*