Özeti getir, yeni kitabı götür

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Ankara'ya bağlı Pursaklar Beldesi tarafından başlatılan ilginç kitap kampanyası vatandaşlar tarafından büyük ilgi topladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Belediye Başkanı Selçuk Çetin, amaçlarının Pursaklar halkına kitap okumayı özendirmek ve kitabı sevdirmek olduğunu belirtti.

Belediye'nin kitap kampanyasını duyan vatandaşlar, kampanyaya yoğun ilgi gösterdi. Kampanyanın ilk gününde belediyenin önünde her yaştan vatandaş kitap almak için sıra bekledi. Belediye Başkanı Selçuk Çetin, kampanyaya sadece öğrenciler değil, yaşlıların, çalışan gençlerin ve ev hanımlarının da ilgi gösterdiğini söyledi. Çetin, kitap özetlerinin yavaş yavaş gelmeye başladığını söyleyerek şöyle devam etti, ''Bizim sosyal ve kültürel ağırlıklı hizmet vermemiz lazım. Biz 1. sınıfa başlayan çocuklara ilk kitabınız bizden kampanyası dahilinde kitap dağıttık. Çocuklar tatil de okusun diye tatil kitapları dağıttık. ÖSS'ye hazırlanan öğrencilere ÖSS hazırlık kitapları verdik. Şimdi de OKS'ye hazırlanan 8. sınıf öğrencilere OKS hazırlık kitabı dağıtacağız. Biz 'Okuyan şehir Pursaklar' fikriyle yola çıktık. Sloganımız bu 'Okuyan şehir Pursaklar' " şeklinde konuştu.

Kampanya'ya okuduğu kitabın özetini getirip yeni bir kitap alarak katılan Abdurrahman Özkan, belediyeye teşekkür etti. Ayşe Çetinkaya isimli vatandaşta kampanyanın herkese örnek olacak bir kampanya olduğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious