Özgener'den Ak Parti açıklaması

Özgener'den Ak Parti açıklaması.17873
  • Giriş : 15.11.2008 / 15:23:00

Özgener, Ben, bu makamı kullanmak için göreve gelmedim dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mahmut Özgener, mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığıyla ilgili haberleri bir kez daha yalanladı. Gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında konuya açıklık getiren Özgener, şöyle dedi:

“Ben bu konudaki görüşlerimi daha önce de açıkladım. Siyaseti sevip sevmemem ayrı bir olay. Ancak ben bu makamı kullanmak için Federasyon Başkanı olmadım. O makamdan başka bir yere de talip olmadım. Yaklaşık üç aydır Türkiye Futbol Federasyonu'nun başındayım. Rahmetli Başkanım Hasan Doğan'dan sonra tüm kulüplerin konsensüsü ile getirildiğim bu görevi bırakıp İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olmam söz konusu değil.”

Mahmut Özgener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aday olması konusunda doğrudan bir teklif yapması ve ısrarcı olması halinde tutumunu değiştirip değiştirmeyeceği yolundaki bir soruya, “Teklif nereden gelirse gelsin 'hayır' dediğim bir konuya sonuna kadar 'hayır' derim. Kesinlikle düşünmüyorum. Kaldı ki bugüne kadar hiç kimseden de bu yönde bir teklif almadım” yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*