Özgener'den hakemlere tam destek!

Özgener'den hakemlere tam destek!.8707
  • Giriş : 31.01.2009 / 10:23:00

TFF Başkanı Mahmut Özgener, eleştirilerin hedefi olan hakemlere destek çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TFF Başkanı Mahmut Özgener, SABAH'a özel konuştu: "Kurullarımızın arkasında kale gibi duruyoruz. Bu sonsuz destek ortamında onların kendilerini gösterip, hatalarını asgariye indirmelerini bekliyoruz."..

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener dün SABAH Spor servisine konuk oldu. Özgener, başkanvekili Lütfi Arıboğan ve Ümit Milli Takım'dan sorumlu yönetim kurulu üyesi Hakan Kanık ile yaptığı ziyaret sonrası SABAH Spor ile yemek yedi ve önemli açıklamalarda bulundu. Mahmut Özgener özellikle spor medyası ile olan ilişkilerinde iyi bir düzey yakaladıklarını ve aldıkları destekten çok memnun olduklarını söyledi. Hakem camiasının sürekli baskı altında tutulmasından ciddi rahatsız olduklarını açıkça dile getiren ancak hakemlerin de hiçbir dönemde mevcut yönetimden bu kadar destek almadığını belirten Özgener, şunları söyledi: "Herşeyden önce kamuoyunda bize yönelik bir güven faktörünün olduğunu biliyoruz ve bu güven faktörü adına kurumlarımızın arkasında kale gibi duruyoruz. Hakemlerimiz hiçbir dönemde bu kadar özgür olmadılar ve arkalarında yönetimin bu kadar desteğini bulmadılar. Sayın Oğuz Sarvan ve arkadaşları bizim korumamızda. Herşeyden önce onlara güveniyoruz ama onlardan da çok dikkatli olmalarını, kendilerini eğitmelerini, hata paylarını minimuma indirmelerini istiyoruz ve bekliyoruz. Bu sonsuz destek ortamında artık onlar da kendilerini göstersinler."

HERKES HESABINI BİLECEK

Mali disiplin konusunda tutarlı ve kararlı olacaklarını yineleyen, yeni sezonda borcuna sadık olmayan takımlara ağır yükümlülükler getirmeye devam edeceklerini de dile getiren Özgener, "Bu tür sorunlar bir günde çözüme ulaşmaz. Getirdiğimiz ve getireceğimiz önlemlerle kulüplerimiz çok yakın gelecekte ayaklarını yorganlarına göre uzatmaya öğrenecekler. Bu mali disiplin hem kulüplere hem de uluslararası düzeyde federasyonumuza derin bir nefes aldıracak. Kulüpler de bu yöndeki adımlarımızdan memnun. Geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu toplantımızı yapmaya gittiğimiz Diyarbakır'da borcu olan kulüplerin yöneticileri, başkanları bana 'Çok iyi yapıyorsunuz. Sayenizde ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz' dediler" ifadesini kullandı.

HOCA BİR TAKIM ÇALIŞTIRMALI

Yeni sezonda antrenörlerin takım çalıştırma sayısı ile ilgili yeni düzenlemeler getirmeyi planladıklarını da belirten Özgener, bu konuyla ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı: "Bir antrenörün bir sezon içinde 3, hatta 4 takım çalıştırmasına bile tanık olurduk. Bunlar hoş görüntüler değildi. Aslında bir antrenörün bir sezonda bir takım çalıştırması görüşünü benimsiyoruz. Sanırım bununla ilgili bir dizi kararı yeni sezonda uygulamaya koyacağız. Bu tip düzenlemelerin yürürlüğe girmesiyle kulüp yönetimleri ve antrenörler sözleşme yaparken artık daha dikkatli olacaklar; birbirlerinin hoşgörü sınırını zorlayacaklar. İnanıyorum ki bu uygulamadan yöneticiler de, antrenörler de kazançlı çıkacak. Ayrıca unutulan diğer antrenörlerin de önü açılmış olacak" ifadesini kullandı.

ISINDIRMA SINIRI KALKIYOR

Maç içinde bir takımın sadece üç futbolcuylu ısındırma sınırını ortadan kaldırmayı istediklerini, bu yönde sık sık taleplerle karşı karşıya kaldıklarını da söyleyen Özgener, "Bugün için bu sayı üç ile sınırlı ama sınırsız da olabilir. Benim kişisel görüşüm, kulübedeki futbolcuların hepsi ısınabilmeli. Bununla ilgili yeni sezonda bir değişim yapmayı da istiyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*