Özgü Namal kimi kıskandı?

Özgü Namal kimi kıskandı?.9522
  • Giriş : 31.05.2008 / 20:51:00

Son günlerde çok konuşulan 'O... Çocukları' filminde rol alan Özgü Namal, senaryoyu okuduğunda bütün kadınları oynamak istediğini ve hepsini çok kıskandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demet Akbağ, Altan Erkekli, İpek Tuzcuoğlu'nun da rol aldıkları 'O... Çocukları' filmindeki İtalyan Donatella karakterini canlandıran Özgü Namal, senaryoyu okuduktan sonra Sırrı Süreyya Önder'i arayarak bütün kadın rollerini oynamayı istediğini ve çok kıskandığını söylediğini anlattı.

SKYTURK'te Ali Saydam ve Şirin Sever'in sundukları 'Bildiğin Gibi Değil' programına konuk olan Özgü Namal, bu davranışının nedenini de şöyle aktardı:

"Çünkü kadın karakterlerin yazıldığı senaryolar çok az geliyor. Üçünün birarada geldiği bir senaryo bulunca bir kadın olarak deliriyorsunuz. Hatice'yi de oynasam, Mehtap'ı da oynasam diye. Ama mümkün değil tabi. Fakat Hatice'de biraz aklım kalmıştı açıkçası. Onlar da 'Acaba mı?' demişlerdi. Dona neredeyse bana senaryoda kendimi en uzak hissettiğim karakterlerden bir tanesiydi... Açıkçası hepsini oynamak istedim müthiş bir açgözlülükle."

Çekimlere çok kısa bir süre içinde başlanması nedeniyle rolüne çok iyi hazırlanamadığını söyleyen Namal, İtalyanca'yı kartonlardan okuduğunu belirterek "Bilmediğiniz bir dilde oyunculuk yapmak dünyanın en zor işi. Keşke kız İngilizce konuşsaydı. Ucundan kıyısından idare ederdik. Tabii ki kartonlara yazılıyordu, çaktırmamaya çalışarak okuyordum. Gerçekten çok zor bir iş. Eğer zamanım olsaydı ben çalışırdım. Fakat çok apar topar başlandığı için filme olmadı" dedi.

Namal, filmin adıyla ilgili spekülasyonlar için de "İlk defa O... çocukları gerçek anlamında kullanıldı. O yüzden ben hiç rahatsız olmadım" dedi ve filmin gişe başarısının kendisi için önemli olmadığını, ölçü olmadığını vurgulayarak şunları anlattı: "Tabii ki yaptığınız iş ne kadar çok kitleye ulaşırsa, ne kadar beğenilirse o kadar eğlenceli. Yapımcı da ne kadar çok para kazanırsa bir sonraki filmi garantilemiş olursunuz ne güzel. Beni ilgilendiren bu. Benim derdim anlattığımn şeyin ulaştığı nokta."

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious