Özgü Namal'ın parasız geçen öğrencilik yılları

  • Giriş : 14.03.2008 / 11:57:00
  • Güncelleme : 14.03.2008 / 11:42:50

Yer aldığı her proje sonrası ödüller alan Özgü Namal, daha çok başarı istemeye başladığını söyledi. Bunun kendisine tehlike getirdiğini farkeden genç oyuncu, "Başarı sizi içine çekiyor ama ben geri çekildim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yer aldığı her proje sonrası ödüller alan Özgü Namal, daha çok başarı istemeye başladığını söyledi. Bunun kendisine tehlike getirdiğini farkeden genç oyuncu, "Başarı sizi içine çekiyor ama ben geri çekildim" dedi.

Geçen yıl, hem Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, hem İstanbul Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' seçilen, bu yıl Hindistan'daki Pune Film Festivali'nde yine ödül kazan Özgü Namal 29 yaşında mesleğinin zirvesine yerleşti. Dizilerin, sinema filmlerinin ve reklam dünyasının en çok aranılan oyuncusu olmayı başaran Namal'la hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

HER YERDE OYNAMA İSTEĞİ

Başarılı meslek kariyerini genç yaşta nasıl yakaladınız?

Bir kere her şeyi isteyerek başardım. Çekim yasası denen şeyi bugüne kadar bilmiyordum ama bunu yıllardır yaparım. Yıllardır görüntülü hayal durumum vardır. Reklamları izlerken, "Ben de reklamlarda oynamak istiyorum" dedim. Film seyrettim, "Ben de orada olmak istiyorum" dedim. Zaman zaman kendime daha ne olacak, daha ne kadar isteyebilirim diyorum. Çünkü başarı çok tehlikeli bir şey sizi içine çekmeye başlıyor. Başarı oldukça daha çok başarı istiyorsunuz. Bunu fark ettiğim gün kendimi hemen geri çektim. Önümüzdeki beş yıl hiçbir başarı elde etmeyebilirim ve bu beni hiç etkilemez.
Gerçekten etkilenmez misiniz?

Hayır. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Sürekli kendime bu ödüllerden önce ne yapıyordum diye soruyorum. Kendi kendime ödüller yokmuş gibi davranmam gerektiğini telkin ediyorum. Bu bir eğitim süreci, öteki türlü kendimi kaptırırım ve bu çok tehlikeli yerlere ulaşabilir.

Ödül almak güzel bir duygu değil mi? En son çekilen filminiz O... Çocukları filminden de bir ödül bekliyor musunuz?

İnşallah ama ödül almak inanın benim hiçbir zaman amacım olmadı. Doğru projede, senaryoda yer almak en büyük isteğim olmuştur. Eğer işinizi doğru ve güzel yapıyorsanız zaten bunun karşılığını alıyorsunuz. Yoksa şu ödülü istiyorum diye saplantım olmadı. Ha ödül aldığım zaman da çok mutlu oluyorum tabii. Ödül vermek isteyenlere duyurulur.

ÖĞRENCİLİK YILLARIMDA PARASIZLIK ÇEKTİM

Özgü Namal halkın sıkıntılarını hiç yaşadı mı? Maddi manevi sıkıntılar atlattı mı?

Evet tabii ki. Öğrencilik yıllarımda cebimdeki parasızlıktan çok sıkıntı çekmiştim. Benim de çoğu öğrenci gibi bazen iki kuruş dolmuş, otobüs parası bile denkleştirmekte zorlandığım zamanlar olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious