Özhan Canaydın 'Aziz başkana kırgınım'

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na Nisan ayının Ayın Altın Yöneticisi ödülünü almak üzere katılan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, 'e kadar üstüme gelinse de, bütün zorluklara rağmen yıkılmadım, ayaktayım' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, siz Fenerbahçe'yi her zaman alkışladınız, tebrik ettiniz. Aziz bey sizi tebrik etti mi? sorusuna, "Ben sadece Fenerbahçe'yi değil, bizimle oynayan bütün takımları başarıları sonrasında ya da gol sevinçlerinde tebrik ettim. Bu benim yapım. Aziz başkanın ayrılmasına da çok üzüldüm. Onunla yakın dostluklar kurmuştum. İyi gününde de kötü gününde de yanındaydım. Taraftarlarımız tenkit etmesine rağmen babasının cenazesinde en önde yer aldım.

Ama bütün bunlara rağmen son 4-0 yenildiğimiz Saraçoğlu'ndaki Fenerbahçe - Galatasaray maçında yan yana oturduk. 90 dakika boyunca yüzüme bakmadı. Bu beni çok üzdü. Herkese kızabilirdi ama bana değil. Bu nedenle kendisine çok kırgınım" şeklinde cevap verirken, "O gün iyi bir Fenerbahçeli olan bir kuvvet komutanımızın maçın sonundaki 'Bir Fenerbahçeli olarak sizden özür diliyorum" demesi üzüntümü unutturdu. İşte gerçek Fenerbahçe bu. Geçici kızgınlıklara bakmamalıyız. Fenerbahçe olmadan Galatasaray, Galatasaray olmadan Fenerbahçe olmaz, Beşiktaş olmaz. Sizlerin de yardımıyla,hep beraber spordaki dostluğu, barışı ve sevgiyi getireceğiz" diye konuştu.

- 29 HAZİRAN'A KADAR VAKİTLERİ VAR -

Fenerbahçe'nin yeni başkanını Kulüpler Birliği'ne davet edecek misiniz? şeklindeki soruya cevap veren Başkan Canaydın, "Ben Kulüpler Birliği'ne başkan adayı olmayı hiç istemedim. Bu sezonun başlangıcında yapılan toplantılarda Aziz Yıldırım 'Siz büyüğümüzsünüz sizinle başlasın' dedi. Çok meşgul olduğumu, Galatasaray'da işlerim olduğunu söyledim. Zaman geldi. 16 kulüp seçim dahi yapmadan önergeyle beni başkan seçti.

Göreve geldiğim zaman Fenerbahçe'nin Kulüpler Birliği'nden ayrılma talebiyle karşılaştım. Senelik aidat olan ödenmiş 5 milyarı da geri istiyorlardı. Çok üzüldüm. Çağrı da bulundum. Görevimi yaptım. 29 Haziran'daki Genel Kurul'a kadar vakitleri var. Bekliyoruz" derken, 17 takım bize karşı savaştı diyorlarsa bunda hiçbirimizin suçu yok. Kendileri ayrıldılar. Hep beraber olalım diye tekrar davet ettik. Kulüpler Birliği'nde her dakika Fenerbahçe'yi konuşacak değiliz. Konuşmadık da. Ben kulüplere sadece ağabeylik yapıyorum. Dinlerim, onaylarım ve oylamanın sonucunu basına açıklarım" şeklinde konuştu.

- YANIMDA 1 KİŞİ BULAMADIM -

Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na ödülünü almak üzere katılan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın "Fair Play ödülüne layık olmak için çok çalıştım. Görevim süresince yine aynı tavır ve hareket içinde olacağım. Ama bu çabamda sağıma baktım, soluma baktım yanımda 1 kişiyi bulamadım. İl Güvenlik Kurulunun, Federasyonun ve diğer kuruluşların sene başında aldığı bir kararla büyük maçlara karşı takım gelmesin dediler tamam dedim.

Bu yüzden kendi taraftarımı karşıma aldım. Ama kimse destek olmadı. Eğer yüreğin varsa alırsın biletini gider efendi efendi taraftarın arasında seyredersin. Eskiden öyle değil miydi? Ama tahrik edici davranışlarda bulunursan dünyanın her yerinde tepki görürsün. Basın mensupları olarak yardım edin. Aramızdan heyet seçelim. Bu maçların nasıl oynanacağını, tribünlerin nasıl organize edileceğini belirleyelim. Bizi zorlayın taraftarlara eğitim verelim. Bunu yapmazsak tribünlerde ne siz ne biz rahat ve huzurlu olarak oturamayacağız" dedi.

- BİZLERİ KAÇIRMAYIN, SONRA PİŞMAN OLURSUNUZ -

Başkan Özhan Canaydın "Futbolda büyük bir ekonomi var. Büyük paralar var. Beyaz ekonomi olarak yürütmek istiyoruz. Bizim gibi yöneticilere yardımcı olun. Bizleri yıpratıp, kaçırırsanız, sevmeyeceğimiz, kötü, değişik ekipler göreve gelir. Bırakıp gitmemizi hepsi hazır bekliyor" şeklinde konuştu.

- SABAHA KADAR OYNASALAR ATAMAYACAKLAR -

Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na ödülünü almak üzere katılan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Galatasaray- Kayserispor maçının sonrasındaki bekleme anlarını anlatırken, şunları söyledi;

"Denizli'den gelen 1-0 haberinden sonra sahaya indim. Hiç yapmadığım şeydi. Ama o an şuurlu olduğumu söyleyemem. Bu arada Gerets koşarak yanıma geldi. '6 dakika uzatmışlar. Aman bir gösteride bulunma' dedi. Kenara çekildim. 16 dakika uzatıldığını duyunca yukarı geri dönmeyi düşündüm. Mümkün değil. Orada hareket yapamazsın, kulüp başkanısın. Sıkışık bir durumda kaldım. Yöneticim Prof. Mehmet Helvacı 'sabaha kadar oynasalar atamayacaklar' diyerek devamlı bana moral vermeye çalıştı."

- YÜZÜMÜ SARI KIRMIZIYA BOYAMAKTAN GURUR DUYARIM -

"Sonucu duyunca büyük sevinç duydum" diyen Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na ödülünü almak üzere katılan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, "O sırada bir oyuncumuzu öptüm. Yüzünden kırmızı bir şey akıyordu. 'Kan mı' dedim. 'Yok başkan sarı kırmızı sprey sıktık' dedi. Yüzüme bulaşmış. Bazılarınız ciddi başkan yüzünü boyadı diye yazdı. Tabi ki boyarım. Bundan gurur duyarım. Ama çoğunuz bunu yapmayacağımı bilir. Neyse bu da espri konusu oldu. Evdekiler kan sanıp üzülmüşler. En azından onlar kanadı diye düşünmüş, boyadı diye değil" şeklinde konuştu.

- HEPSİNİN ÜSTESİNDEN GELDİK, GELECEĞİZ -

Şampiyon oldunuz ama hala para sıkıntısı var, transferleri nasıl karşılayacaksınız sorusu üzerine, Mutlaka kesemize uygun, ödeyebileceğimiz transferlerle uğraşacağız. Bugün 2.'nin 4/1 fiyatına malolmuş bir takımla şampiyon olduk. Bununla gurur duyuyoruz. Çok üzüldük, çok yıprandık. Ama mahçup olmadan transferler yapacağız" şeklinde konuşan Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na ödülünü almak üzere katılan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Fenerbahçe'nin nasıl kaybettiğinin kendisini ilgilendirmediğini belirterek, şunları söyledi;

"Biz nasıl kazandık derseniz. Çok mücedele ettik. Şampiyonlukta eski yönetimimizin de çok büyük katkısı var. Hepsine teşekkür ediyorum. Konuşulan konular hep para. Diğer kulüpler de aynı sıkıntıyı yaşıyor. Yabancılarla sıkıntılarımız oldu ama hepsinin üstesinden geldik."

- 5 GÜNLÜK HAYATIMIZ VAR -

Adnan Polat'ın, hakem Cüneyt Çakır bizim maçlarımıza verilmesin şeklindeki beyanatı ile ilgili sorulan soruya Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na ödülünü almak üzere katılan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, "4 yıldır başkanım. Bugüne kadar hakemler hakkında konuşmamaya çalıştım. Konuşmadığım için taraftarlarımızca yuhalandım. Polat'ın beyanatı maç heyecanıyla verilmiştir. GS olarak belli bir çizgide durmaya çalışıyoruz" diye cevap verirken "Başkan olarak 5 günlük hayatımız var. Pazar günü galip gelirsek en büyük başkan, 5 gün sonra Cuma maçında mağlup olursak bilmem ne başkan, istifa et başkan. Hep aynı şeyler yaşanıyor" şeklinde konuştu.

- HEPSİNE HAKKIM HELAL OLSUN -

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, "Galatasaray bir ekiptir. Tek sihirli değneğimiz oyuncularımız. 3 kaptanımızı gönülden kutluyorum. Hakan Şükür, Ergün Penbe ve Hasan Şaş müthiş bir performans gösterdiler. Takımı toparladılar. Siz Galatasaray'ın oyunundan zevk almadınız mı? Her olayı biliyordum. Protestolara ben izin verdim.

Sonuçta verilen ve tutulamayan sözler vardı. Bunun reaksiyonunu göstermeleri gerekiyordu. Bu 3 kaptanımız Türk Spor tarihine altın harflerle yazılmalı. Her türlü dedikoduya kulak kapadılar. Bu mutlu sona ulaşmak onların hakkıydı. Helal olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious