Özhan Canaydın'ın istifası seçim manevrası mı?

Özhan Canaydın'ın istifası seçim manevrası mı?.9060
  • Giriş : 23.02.2008 / 16:18:00
  • Güncelleme : 23.02.2008 / 16:52:57

Canaydın'ın aday olmayacağını açıklamasının ardından Sarı-Kırmızılı camia hareketlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özhan Canaydın'ın aday olmayacağını açıklamasının ardından Sarı-Kırmızılı camia hareketlendi.

Bir kısım "Bu bir seçim manevrası olabilir, canaydın taktik yapıyor olabilir" düşüncesine sahip olurken, daha büyük bir çoğunluk ise "Canaydın destek göremeyeceğini anladı ve çekildi" yorumları yapıyor. Adaylığını resmen açıklayan tek isim olan Adnan Öztürk'ün ise seçimi kazanacağı konuşuluyor. Öztürk'ün camianın önde gelen isimleri İnan Kıraç, Selahattin Beyazıt'ın yanı sıra eski başkanlardan Faruk Süren'in de desteğini aldığı öğrenildi.

Adnan Öztürk, Galatasaray camiasında son olarak Ribery olayında ön plana çıkmıştı. Ribery'yi Türk futboluna kazandıran Öztürk, daha sonra yönetimle sorun yaşayan ve sadece 137 bin Euro alacağının ödenmemesi sonucu Türkiye'den ayrılan Ribery'nin kalması için büyük çaba sarfetmiş, Fransız futbolcunun alacağının ödenmesi için devreye girmiş ancak yönetimin engeline takılmıştı.

ERGÜN GÜRSOY: SAYIN CANAYDIN TAKTİK YAPIYOR OLABİLİR

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın yaklaşan seçimde aday olmayacağını açıklaması büyük yankı uyandırırken, Sarı-Kırmızılı camiada bazı sorular da peş peşe geldi.

Bazı üyeler ve eski yöneticiler "Bu bir seçim manevrası olabilir" diyerek, gelişmeleri başka bir boyuta taşırken, Canaydın'ın aday olmayacağını açıklamasına rağmen üzerinde "kal" baskısı oluşabileceği ve bunun bir taktik olabileceği konuşuldu.

Eski başkan ve yöneticilerden Alp Yalman, Ergün Gürsoy, Bülent Tulun ve Refik Arkan, DHA'nın sorularını yanıtlarken önemli konulara parmak bastılar. Ergün Gürsoy; "Bu bir seçim manevrası olabilir. Sayın Canaydın taktik yapıyor, bir satranç oyunu oynuyor alabilir" açıklamasıyla dikkatleri üzerine topladı.

SARI-KIRMIZILI CAMİADA FARKLI ŞEKİLLERDE YORUMLANDI

Galatasaray Kulübü eski başkanı Ergun Gürsoy, Canaydın'ın birçok projesinin olduğunu ve daha iyi bir kadroyla yoluna devam edeceğini belirterek, "Seçime uzun bir süre var. Ben Özhan Canaydın'ın bırakacağını zannetmiyorum. Çünkü elinde yapmak istediği bir takım projeler var. Bunun dışında onunda bırakmak istememesini isteyenler var ve muhakkak onlarda etkileyecektir. Bana göre daha iyi bir kadroyla devam edecektir" şeklinde konuştu. Gürsoy, sözlerine şöyle devam etti: "Herkes 'Aday değilim' diyebilir. Ben de 1988 yılında 'Aday değilim' dedim. Ama, bir kişi bana 'Aday ol' demedi. Deselerdi belki de aday olacaktım."

ALP YALMAN: "BENCE YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMEYECEK BİR KARAR DEĞİL"

Özhan Canaydın'ın beklenmedik bir şekilde aday olmadığını açıklamasıyla ilgili olarak, "Özhan Canaydın'ın vermiş olduğu karar kendisinin şansi kararıdır. Fakat, Galatasaray bakımından bakıldığında benim şahsi kararım, biraz erken ve lüzumsuz alınan bir karar oldu. Başlamış olduğu bir sürü iş var. Galatasaray'da hiçbir iş yarım kalmaz ama, bu işlere başlayan bir insanında devam etmesini isterdim. İnşallah bu kararı sıhati bakımından almamıştır. Bence yeniden gözden geçirilmeyecek bir karar da değil" dedi.

BÜLENT TULUN "ENTERESAN BİR DURUM"

"Enteresan bir durum. Bence dönüş olacağını zannetmiyorum. Galatasaray kurulunun önünde verilmiş bir beyan. Galatasaray'da doğrular yerini bulur. Yani taşlar oturur. Galatasaray'ın herhangi bir yönetim problemi çekeceğini zannetmiyorum. Canaydın'ın da bu kararından vazgeçeceğini sanmıyorum.

ALİ DÜRÜST:YAPMIŞ OLDUĞU HİZMETLER İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Galatasaray Kulübü eski yöneticilerinden Ali Dürüst ise, "Bugüne karar yapmış olduğu hizmetler için, bende bir Galatasaraylı olarak teşekkür ediyorum. Kendisiyle bir dönem çalışma keyfini yaşadım. Almış olduğu karar da, kendi şahsi kararıdır. Ancak bizden beklenen, önümüzde bir seçim dönemi var ve sayın başkanında dediği gibi yarış devam ediyor. Bu dönemi sağlıklı geçirmemiz lazım. Çünkü, Özhan Canaydın gibi bir başkanın bıraktığı bir boşluk var. Onu doldurmak içinde bu geçiş döneminde birlikte olmamız lazım. Çünkü yarış devam ediyor. Hayırlı olsun.

REFİK ARKAN: NEDENİNİ BİLMİYORUM

Arıkan, Canaydın'ın almış olduğu bu kararın nedenini bilmediğini ifade ederek, "Bu Özhan Canaydın'ın şahsi kararı. Herhalde sağlık koşullarıyla ilgili düşünceleri vardı. Ayrıca bazı şeylerin düşündüğü şekilde gelişmemeside olabilir. Belki bu nedenle de böyle bir karar vermiştir" diye konuştu.

'Camianın baskısıyla Canaydın'ın geri dönmesi söz konusu olur mu?' şeklindeki soruya ise Arıkan, "Canaydın'ın en çok değer verdiği yegane şey Galatasaray'dır. Galatasaray'ı herşeyin üzerinde tuttuğunu ve ona zarar verecek en ufak birşey yapmayacağına yüzde yüz eminim. Eğer Galatasaray'ın menfaatleri, Canaydın'ın tekrardan bu kararını göz önünde alıp değerlendirmesini gerektiriyorsa, bu değerlendirmeyi yapacağından da eminim. Dolayısıyla bir seçim zamanına giriliyor. Bundan sonra adaylarda çıkar. Eğer camia Canaydın'ın tekrardan başa gelmesi konusunda bir ortam yaratırsa, Canaydın'da bunun gereği neyse bununla ilgili bir değerlendirme yapacağını düşünüyorum" yanıtını verdi.

Eski yöneticilerde Canaydın şoku

Canaydın: G.saray'dan kopamam

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious